Mobilní telefony

iPhone 9 SE (2020). Malý a levný smartphone od Applu opravdu přijde

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

O tom, že se na poli Apple rodiny něco chystá, se vědělo již delší dobu. Potvrzení dlouho očekávaného 4,7palcového iPhonu SE (s dovětkem 2020) se na internetu (#iphone9), tedy respektive na oficiálních stránkách Apple přece jen objevilo.

Neslo ovšem zajímavý krycí název Belkin, za kterým se iPhone skrýval. Jedná se ovšem o iPhone SE, který je levný, malý a lidé se ho již nemohou dočkat. Jeho předprodej by měl odstartovat v první polovině letošního roku.

Pro tento smartphone se na internetu objevilo několik jmen: třeba iPhone 9 SE, iPhone SE 2, iPhone SE 2020, ale také iPhone 9 či jiný spekulativní název mobilního zařízení.

Velikost, která je k nezaplacení

Velikost tohoto mobilního zařízení je skutečně „malá“. Na tento malý zázrak, se navíc můžete těšit v červené (možná zlatá), bílé a také v černé barvě. Kromě toho Apple přichází na trh se třemi variantami originálních krytů.

Možná podoba iPhonu 9. Nástupce modelu SE
Možná podoba iPhonu 9. Nástupce modelu SE

Budou to zejména kryty v černé a také v bílé silikonové variantě. Dále se bude jednat o půlnočně modrý a také černý kryt. Odstíny jsou tak vskutku prvotřídní. Tři budou také paměťové varianty. Na výběr budou úložné varianty 64 a 128GB.

Levný pomocník, kterého si zamilujete: Kromě toho, že tento iPhon bude neodolatelně malý a výstřední, je také více než jasné, že bude levný. Předpokládaná cena by se měla pohybovat okolo 14 tisíc korun, možná i méně (128GB varianta).

Klíčové vlastnosti iPhonu SE 2020

Hardware mobilního telefonu nejspíše zůstane stejný, jako je tomu u modelu 8. Displej tedy bude mít 4,7 palce a bude podporovat tolik oblíbenou technologii 3D Touch. Rovněž bude použit systém takzvaného delšího podržení, který bude nabízet rozšířenou nabídku, a to stejně tak, jako iPhone 11 a také XR.

Na základě toho, že bude displej méně prostorově náročnější a také jednodušší, bude tento nový iPhone také o poznání tenčí, než na co jsme zvyklí.

TIP na článek: iPhone 9 je nástupce od Applu. Podívejte se, jak telefon vypadá

iPhone 9 se stává novinkou, která by měla zaujmout opět masu lidí. Bude tomu také u nového iPhonu 11?

Nový iPhone bude velmi kompaktním přístrojem na trhu – mnoho uživatelů si smartphony s malým displejem zamilovalo. Smartphone musí obsahovat klasické tlačítko pod samotným displejem a v neposlední řadě také čtečku otisků, která je pro iPhony typická. Na odemykání obličejem ovšem můžeme zapomenout. Velkým potěšením ovšem bude nový fotoaparát, který je sice pouze jeden, avšak bude o poznání vylepšený oproti předchůdcům z jablečné řady.

Pokles prodejů iPhonů zažehnán

Firma Apple se potýká již několik týdnů s razantním poklesem svých tržeb. Společnosti tak klesají nejen tržby, ale samozřejmě také zisk.

Levný Apple iPhone SE pro rok 2020 by měl tržby opět oživit, a tak na něj Apple sází. Je pravděpodobné, že se tohoto telefonu vyrobí přibližně 40 milionů kusů. Řada iPhonů se navíc prodává za zhruba 22 tisíc korun, a tak si tento „luxus“ nemohou dovolit zejména lidé z chudších zemí, jako je například Indie či Čína.

Možná podoba iPhonu 9
Možná podoba iPhonu 9

Apple ovšem potřebuje vydělávat nejen na prodeji svých telefonů, jelikož poté může začít vydělávat na službách, které pro tyto přístroje nabízí. Na což firma z dlouhodobého hlediska sází. Trh s telefony se nasytil a prodej služeb je jediným segmentem, který může do budoucna Applu přinést stabilní zisk.

Nový iPhone vychází z iPhonu 8

Podle všeho by měl být iPhone SE 2020 obdobou iPhonu 8. Z tohoto mobilního telefonu si vzal tělo, které má 4,7 palce a LCD panel. Rovněž nový iPhone SE okoukal od iPhonu 8 také čtečku otisku prstů a kvalitní fotoaparát. Apple rovněž v tomto případě přispěl s novějším čipsetem – a to už byl model SE na svou třídu opravdu výkonný. Původní verze iPhonu SE byla odrazem čtyř generací slavných iPhonů.

TIP na článek: Letem světem Applem. Kdy přijde nový iPhone 12?

Kdy přijde nový iPhone 12 od Applu? Nový iPhone se ještě nestačil „ohřát“ na pultech obchodů a už se hovoří o iPhonu 12. Jak bude vypadat a kdy se nového telefonu dočkáme?

Zákazníci velmi dlouhou dobu čekali na to, až přijde na trh nástupce iPhonu SE. V letošním roce se konečně dočkají, jelikož na trh přichází krásně designově provedený iPhone SE 2020 (iPhone 9). Procesor A13 Bionic vás rozhodně nezklame, a to stejně tak, jako ušlechtilý LED displej a 3GB RAM.

Mobilní telefon navíc nebude tak finančně náročný, tudíž si ho budou moci dovolit a pořídit i méně movitý zákazníci, kteří by ve své ruce chtěli konečně poprvé v životě držet jedno, v tomto případě malé a praktické, nakousnuté jablíčko.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony