Kryptoměny

Jack Dorsey o UBI: Bitcoin podporuje transparentnost a dlouhodobé myšlení

bitcoin-salvador
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Dorseyho iniciativa Start Small investovala ve Spojených státech a v zámoří více než 55 milionů dolarů do experimentů s univerzálním základním příjmem.

Jack Dorsey diskutoval s kandidátkou do amerického Kongresu a učitelkou na plný úvazek

Spoluzakladatel Twitteru a generální ředitel společnosti Block (dříve Square) Jack Dorsey diskutoval s kandidátkou do amerického Kongresu a učitelkou na plný úvazek na základní škole Arikou Rhodesovou o důsledcích strategie univerzálního základního příjmu (UBI = Universal Basic Income), která by byla založena na Bitcoinech (BTC).

Neprůhlednost informací nutí a motivuje lidi k negativnímu (finančnímu) chování, které nefunguje pro ně, jejich komunitu nebo rodinu,“ řekl Dorsey a zároveň poukázal na nedostatek transparentnosti v rámci stávajícího centralizovaného finančního systému.

Jack Dorsey
Jack Dorsey o UBI: Bitcoin podporuje transparentnost a dlouhodobé myšlení

Jestli je něco, na co je třeba se u Bitcoinu zaměřit – operace jsou transparentní, kód je transparentní, politika je transparentní.“

Právě tento základní fundament BTC má podle Dorseyho potenciál vyřešit řadu případů použití a problémů, které jsou přímým důsledkem používání fiat měny. Prostřednictvím podnikatelských iniciativ, včetně iniciativy Start Small, podnikatel investoval více než 55 milionů dolarů po celých Spojených státech i v zámoří do experimentů v oblasti UBI.

Chystáme se provést test konceptu podobného UBI také s Bitcoinem.“ Dorseyho experiment s UBI poháněný BTC bude zahrnovat vytvoření malé uzavřené komunity prodejců a obchodníků, kteří dodržují standardy Bitcoinu. Na základě kvocientu štěstí a ochoty k účasti hodlá identifikovat případy použití pro implementaci v širokém měřítku.

Rhodes pevně věří, že zapojení Bitcoinu sníží náklady spojené s bankovními poplatky:

Když máte něco jako Lightning (síť), kde můžete provádět transakce za velmi nízké poplatky, je to výhoda pro všechny. Nezáleží na tom, kde jsou ekonomicky.“ Pokud jde o finanční gramotnost, Dorsey uvedl, že přijetí standardu Bitcoin vštěpuje dlouhodobé myšlení, nicméně jeho skepse vůči univerzálnímu základnímu příjmu poháněnému BTC se sníží na základě výsledků, které vykreslují probíhající experimenty:

Jen to, že akce vlastnit to (BTC) změní myšlení lidí zásadním způsobem, který je čistě pozitivní a sloučeniny v celé své komunity, a povzbuzuje další akce, jako jsou prodejci a obchodníci kolem nich dělat podobné věci.“

Vedle výhod, které přináší standard bitcoinu, je Dorsey ostražitý i vůči jeho negativním dopadům. Na konci poznámky, zdůraznil neefektivitu v rámci vládních politik a jak UBI pomáhá řešit některé z problémů:

Pokud máte v úmyslu pomoci lidem tím, že jim dává peníze přímo, je mnohem lepší než peníze, které vlády (federální a místní) vynakládá na těchto stávajících podpůrných struktur. To lidem nepomáhá.“

V nedávném rozhovoru s generálním ředitelem společnosti MicroStrategy Michaelem Saylorem Dorsey uvedl, že Facebook (později přejmenovaný na Meta) měl raději použít otevřený protokol, jako je Bitcoin, než se pokoušet vytvořit vlastní měnu Diem.

Jak uvedl Cointelegraph, Dorsey dodal, že zpřístupnění BTC by prospělo také mnoha službám pro rychlé zasílání zpráv a hlasové služby Meta, jako jsou Facebook Messenger, Instagram a WhatsApp.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny