Tiskové zprávy

Jak chránit oči před obrazovkami při používání notebooku

protect vision

Trávíte hodně času před obrazovkou počítače? Pokud ano, můžete být ohroženi poškozením očí. Podle Americké optometrické asociace „více než 70 % Američanů, kteří používají počítač tři a více hodin denně, se setká s určitým stupněm syndromu počítačového vidění (CVS)“. V tomto příspěvku na blogu se budeme zabývat tím, jak si při používání notebooku chránit oči před obrazovkami.

Co je to syndrom počítačového vidění?

Syndrom počítačového vidění (CVS) je stav, který je důsledkem dlouhodobého používání počítače. Mezi příznaky patří únava očí, bolesti hlavy, rozmazané vidění a bolesti krku a ramen. CVS může být způsoben jakýmkoli typem elektronických obrazovek, jako je počítač, tablet nebo chytrý telefon.

bolest oci
Jak chránit oči před obrazovkami při používání notebooku

Jak chránit oči při používání notebooku

Pokud používáte notebook déle než tři hodiny denně, je důležité přijmout opatření na ochranu očí. Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste při používání notebooku chránili své oči před obrazovkami:

Sedněte si dostatečně daleko od obrazovky

Obecně se za tuto vzdálenost považuje vzdálenost alespoň na délku paže od obrazovky. Odborníci doporučují vzdálenost 20 až 26 palců mezi očima a obrazovkou počítače. Pokud nemůžete sedět tak daleko, snažte se sedět alespoň čtyři nebo pět stop od obrazovky.

Používejte obrazovky s vysokým rozlišením

Pokud používáte notebook s obrazovkou s nízkým rozlišením, může to způsobovat únavu očí. Zvažte přechod na obrazovku s vysokým rozlišením. Text na obrazovce se tak bude zdát ostřejší a lépe čitelný. Obrazovky s vyšším rozlišením navíc vypadají realističtěji. Vaše oči se nemusí tolik namáhat, když nevidíte pixely.

Omezte vystavení modrému světlu

Modré světlo je typ světla vyzařovaného elektronickou obrazovkou. Tento typ světla může být pro oči škodlivý a může způsobovat únavu očí. Pro snížení expozice modrému světlu je honor magicbook 15 vybaven displejem s certifikací TÜV Rheinland pro bezpečnější a pohodlnější používání. V současné době se honor magicbook 15 gray stal nejoblíbenějším notebookem pro kancelářské pracovníky. Samozřejmě můžete použít filtry modrého světla na obrazovce notebooku nebo zkusit nosit počítačové brýle s filtry modrého světla.

Upravte nastavení obrazovky

Ujistěte se, že velikost textu je dostatečně velká pro snadné čtení a že kontrast je nastaven tak, aby pozadí nebylo příliš světlé ani příliš tmavé. Můžete také zkusit snížit odlesky na obrazovce použitím filtru proti odleskům.

Zajistěte dobré osvětlení místnosti

Při práci na počítači je pro vaše oči vhodnější méně světla v místnosti. Kanceláře by neměly být příliš světlé, takže pokud je to možné, zatahujte závěsy a používejte méně zářivek. Pokud je světlo v místnosti příliš jasné nebo příliš tlumené, může namáhat vaše oči. Snažte se upravit osvětlení tak, aby nebylo pro vaše oči příliš ostré.

Používejte umělé slzy

Pokud pracujete na notebooku delší dobu, mohou se vám vysušit oči. Abyste proti tomu mohli bojovat, používejte během dne umělé slzy. Pomůže vám to udržet oči promaštěné a zdravé.

Dělejte časté přestávky

Každých 20 minut odvraťte zrak od obrazovky a soustřeďte se na něco jiného ve vzdálenosti alespoň 20 metrů. To pomůže snížit únavu očí. Kromě toho každé dvě hodiny vstaňte a několik minut se procházejte. To pomůže snížit riziko bolesti krku a ramen.

Pravidelné oční prohlídky

Je důležité chodit na pravidelné oční prohlídky, i když nenosíte brýle nebo čočky. Pomůže vám to zajistit, že vaše oči jsou zdravé a že vám nehrozí žádné problémy se zrakem.

Často mrkejte

Když zíráte na obrazovku, máte tendenci méně mrkat. To může vést k vysychání očí. Mrkání pomáhá udržovat oči promazané a zabraňuje jejich vysychání. Když se díváte na obrazovku, snažte se mrkat každých několik sekund.

Závěr

Dodržováním těchto rad můžete snížit riziko vzniku syndromu počítačového vidění. Pokud se u vás objeví jakékoli příznaky CVS, určitě navštivte očního lékaře a nechte se ošetřit. Správnou péčí můžete své oči před obrazovkami chránit a udržet je zdravé po mnoho let.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy