Mobilní telefony

Jak dám iPhone do továrního nastavení bez hesla

iPhone 13
Foto: apple.com, Tag: iPhone

Svůj iPhone můžete potřebovat uvést i do továrního nastavení. Jak na to a jak to zařídit také bez hesla?

K čemu slouží tovární nastavení

Návrat vašeho přístroje do továrního nastavení můžete použít jako řešení celé řady softwarových potíží. Telefon může být v čase vlivem běžného používání jednoduše zahlcený, jeho chod tudíž nebude adekvátně plynulý.

Současně tím můžete identifikovat typ závady. Pokud potíže přetrvají i po uvedení přístroje do tohoto režimu, problém tkví s největší pravděpodobností v jeho hardwaru.

Jak dám iPhone do továrního nastavení bez hesla
Jak dám iPhone do továrního nastavení bez hesla

Na obnovu do tohoto módu byste neměli zapomínat ovšem ani v případě, že váš mobil bude putovat do rukou jinému uživateli. A to ať už se tak stane darováním například v rámci rodiny, případně se ho rozhodnete prodat. Před uvedením přístroje do stavu továrního nastavení si také nezapomeňte zálohovat veškerá data.

Jak na obnovení iPhonu do továrního nastavení

V základu je uvedení iPhonu do továrního nastavení poměrně jednoduché: Přejděte do Nastavení > Obecné > Přenést nebo resetovat iPhone > Resetovat. Pokud k tomu budete vyzváni, zadejte svůj kód nebo heslo k Apple ID

Následně vyčkejte, smazání veškerých dat může v závislosti na zařízení trvat i několik minut.

Někteří uživatelé se pak pokoušejí o obnovu iPhonu do továrního nastavení, i přesto, že neznají přístupové údaje k přihlášenému Apple ID.

Co mám dělat, pokud nemám údaje k Apple ID

V takovém případě záleží, jestli si na svoje údaje dokážete vzpomenout. Pokud zapomenete e-mailovou adresu nebo telefonní číslo používané pro Apple ID, doporučuje přímo Apple, abyste se jednak podívali, zda už pod těmito údaji nejste někde přihlášení, případně zkusili informace najít v doručené poště.

V případě, že zapomenete heslo, rovněž Apple nabízí pomoc. Resetování hesla k Apple ID je možné na iPhonu nebo jiném důvěryhodném zařízení Apple. Heslo můžete rovněž resetovat pomocí aplikace Podpora Apple na vypůjčeném zařízení. Poslední nabízenou alternativou je i resetování hesla k Apple ID na webu

Snažte se své původní údaje získat, obnovení bez přihlašovacích údajů Apple ID může být nesmírně komplikované. Pakliže se vám to ale přes veškeré úsilí nepodaří, stále ale naštěstí existuje způsob, jak si zkusit pomoci.

MyFone LockWiper může být záchranou pro zapomnětlivé

Dobrou službu by vám měl prokázat software, který se jmenuje iMyFone LockWiper. Ten dokáže odemknout/odblokovat váš mobilní telefon. A měl by si poradit i s odemčením Apple ID bez znalosti hesla. Nejedná se ale pochopitelně o žádnou oficiální cestu.

Je však nutné uznat, že ne všichni uživatelé se potřebují „prolomit“ do cizího mobilu s nekalými úmysly. Někteří si ho skutečně zablokují a nejsou schopni si vzpomenout na údaje, které si kdysi sami nastavili. Pak proti využití tohoto software jednoznačně nelze nic namítnout. Výhodou jeho použití je především to, že momentálně je schopen odemknout všechny verze iPhonů.

Svoje zařízení s pomocí počítače jednoduše převedete do DFU (Recovery) módu. Program si poté sám stáhne nový iOS, ověří ho a nainstaluje.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony