Mobilní telefonySoftwareZe světa IT

Synchronizace: WP 8.1 s Windows 8.1

Windows10 logo

Mít operační systém jak v počítači, tak v mobilním telefonu od jedné společnosti je rozhodně nesporná výhoda – synchronizace uživatelských dat totiž není žádným problémem. Koncovému uživateli pak taková funkce přinese daleko větší pohodlí. Dnes již není potřeba každé zařízení nastavovat zvlášť, při aktuální typické situaci, kdy má jeden rodinný příslušník až pět zařízení, by to navíc dalo docela dost práce.

S nápadem vzájemného propojení přišel už před nějakou dobou Apple, bylo tedy jen otázkou času, než se rozhoupe i Microsoft. S uvedením Windows Phone 8.1 na trh (který právě v těchto dnech přichází postupně na všechny telefony s WP 8) jsme se dočkali zcela nových druhů synchronizace.

Start i Metro

Vše probíhá díky úložišti OneDrive, kam se všechna nastavení ukládají. Nemusíte se vůbec bát, že by vám tato funkce ukrojila část místa ve volném prostoru, vůbec se do něj totiž nezapočítává a navíc celá synchronizace probíhá přes zabezpečené připojení.

Základem propojení je mít aktivní Microsoft účet spolu s připojením k internetu nebo Wi-Fi a používat jej na obou zařízeních. Druhým krokem je samotnou synchronizaci povolit v nastavení telefonu: Nastavení -> Synchronizovat nastavení. Zde už si můžete pozapínat, co všechno chcete mít vzájemně propojené. My si nyní všechny možnosti podrobně popíšeme.

Motiv

Tato možnost znamená, že jak na PC, tak na mobilním telefonu, budete mít stejný barevný motiv. Provedete-li tedy např. ve Windows 8.1 změnu z modré barvy na červenou, během několika okamžiků se vám tato změna promítne i na váš telefon.

Nastavení aplikací

Jak už název napovídá, zapnutím této synchronizace získáte stejné nastavení aplikací na všech zařízeních. Vyplatí se to například u her, kde budete mít stále aktuální uložené pozice, u polohy v počasí, záložkách ve čtečkách, apod.

Internet Explorer

Pokud tento prohlížeč používáte i na stolním počítači, rozhodně se jedná o velice užitečnou funkci. Konečně totiž získáte vzájemně propojené nejen záložky a adresy webových stránek, ale i historii prohlížení a aktuálně otevřené stránky. V telefonu se vám stávající záložky nepřepíšou, ale přibydou pod názvem „Počítač“.

Hesla

Zapomeňte na papírky s hesly, synchronizace obstará vše za vás. Týká se to nejen hesel v prohlížeči Internet Explorer, ale například i zabezpečených Wi-Fi sítí. Pokud tedy jednou zadáte heslo ke své domácí síti, telefon se vám k ní už připojí zcela automaticky.

To ale ještě není všechno. Byla by velká škoda nezmínit možnost synchronizace pořízených fotografií a videí, kterou si můžete zapnout v Nastavení -> Aplikace -> Fotky + fotoaparát, v dolní části pod názvem Automatické odesílání -> OneDrive. Zde si můžete zvolit kvalitu, jaká se bude na cloud odesílat (nejvyšší jde pouze při připojení přes Wi-Fi) – nutno podotknout, že i ta nejnižší má více než dostatečnou kvalitu, naopak náročnější uživatelé nastaví zcela jistě tu nejvyšší. Poté stačí na počítači jen otevřít OneDrive a voilá, vaše fotografie z mobilu jsou plně k dispozici.

Všechny druhy synchronizace aktivně používám a zatím se mi nestalo, že by cokoliv nefungovalo. Microsoft si tedy zaslouží pochvalu, a pokud jste ještě nenašli odvahu, určitě to vyzkoušejte.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony