Kryptoměny

Jak koupit Bitcoin bez KYC? Stále to ještě jde

Foto: Bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Dříve se jednalo o poměrně běžnou metodu nákupu kryptoměny – kryptoaktiva Bitcoin. V současné době je to obtížnější. KYC je vlastně soubor osobních dat, které sbírají burzy a směnárny, které kryptoměny nabízí. Ne snad proto, že by o vás chtěli vědět co nejvíce a využít to pro svůj marketing, ale proto, aby vyhověly standardům, které se kolem kryptotrhu postupně z různých důvodů vybudovaly.

Co je to vlastně KYC?

KYC je zkratkou z anglického „know your customer“, tedy znám svého zákazníka. Jedná se o určitý proces identifikace, jehož součástí je také ověření totožnosti zákazníka. KYC není žádný nový pojem, avšak do světa kryptoměn vstoupil nedávno. Takové ověření má totiž zamezit legalizaci výnosů z trestných činů, k čemuž se jednu dobu kryptoměny hojně používaly.

Bez KYC pouze s limitem > dnes lze nakoupit bitcoin i bez nutnosti vyplňovat údaje KYC. Máte k tomu hned několik možností, které si popíšeme níže. Musíte ale počítat s tím, že nákup bude hodně omezený. Slouží tedy spíše pro nadšence, kteří chtějí vlastnit alespoň část bitcoinu, případně pro lidi, kteří si chtějí kryptoměny hlavně vyzkoušet a celkově osahat před tím, než na burzu zadají své osobní údaje a budou investovat vyšší částky.

identifikace
Jak koupit Bitcoin bez KYC?

Limity nákupu bez KYC jsou zpravidla v řádech tisíců korun > rozhodně se tak nevyplatí velkým investorům, kteří plánují utrácet statisíce. Zpravidla se také s tímto nákupem nesetkáte na burzách, což ale neznamená, že by se jednalo o nelegální nákupy kryptoměny.

Vyzkoušejte Bitcoinmat

Jednou z možností, jak pohodlně nakoupit bitcoiny bez KYC jsou bitcoinmaty. Ty se v České republice poměrně hojně rozrostly. Naleznete je nejen v Praze, Brně či Ostravě, ale také v dalších krajských městech. Dá se říct, že v tomto ohledu je Česká republika na velmi vysoké úrovni.

V bitcoinmatu můžete nakoupit bitcoiny (často i jinou virtuální měnu) v hodnotě 20 000 korun bez toho, abyste potřebovali dokládat svoji totožnost a tak dále. Pro drobného investora či nadšence je to ideální způsob, jak zcela anonymně koupit kryptoměnu. Navíc nákup probíhá velmi rychle.

Prodeje mezi obchodníky

Druhou možností, jak nakupovat bitcoiny a další kryptoměny bez KYC jsou obchody přímo mezi obchodníky. Jednoduše se domluvíte na přesných podmínkách, tedy kolik kryptoměny koupíte a za kolik. Zpravidla tyto obchody nejsou podmíněné KYC.

Skvělou stránkou pro takové obchody je LocalBitcoins.com. Vše je velice jednoduché a rychlé. Za pár minut může být obchod dotažen do konce a nikde nepotřebujete zadávat svoji občanku či další osobní údaje.

Kryptokomunita na sociálních sítích > podobně můžete nakupovat bitcoiny také prostřednictvím kryptokomunit na sociálních sítích, jako je například Facebook. Zde můžete zadat nabídku nebo poptávku nejen po bitcoinu a na podmínkách se domluvíte s konkrétním obchodníkem. Důrazně ale doporučujeme používat pouze prověřené obchodníky. Kryptokomunita vám ráda sdělí, jak je dotyčný člověk důvěryhodný.

Dobře si to rozmyslete

Na začátku si musíte rozmyslet, zda chcete skutečně investovat „nějaké drobné“, nebo zda plánujete spíše vyšší investice. Pokud se rozhodnete pro první možnost, popsali jsme možnosti nákupu výše. Samozřejmě můžete i za menší částky obchodovat na burze, která po vás bude vyžadovat KYC. Navíc, pokud budou vaše peníze „čisté“, pak se nemusíte obávat nákupu na burzách, které takové ověření identity vyžaduje.

Pokud ale chcete být velkým investorem hned, pak se bohužel nevyhnete ověření totožnosti, které potažmo může být důkladnější právě na základě objemu peněz, které budete obchodovat. Nákupem bitcoinu bez KYC se z vás zkrátka velký investor nestane, to ale vůbec nevadí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny