Internet

Jak na sociální sítě? Využívejte je, ale nebuďte jejich otrokem

mluva audio logo
Foto: Audio

Dnešní doba plná moderních technologií, chytrých aplikací a webů nabízí nepředstavitelné množství informací a rad. Každý samozvaný blogger nebo influencer vám na sociálních sítích říká, jak byste se měli chovat, co máte dělat a jak u toho musíte vypadat.

Takový lidé jsou posedlý dokonalými fotkami z luxusních restaurací a dokonalých míst na celé planetě. Milují nakupování oblečení ve značkových obchodech a nikdy se u toho nezapomenout vyfotit, aby vám připomněli, jak se mají výborně a kolik peněz mají na účtu. Pro normálního člověka takové fotky na sociálních sítích mohou vyvolat závist a především pocit méněcennosti.

Naštěstí na sociálních sítích najdete i spoustu opravdu inspirativních lidí nebo stránek, kde se něco naučíte a nasbíráte inspiraci. V neposlední řadě mohou být sociálně sítě skvělým podpůrným prodejním nástrojem pro řadu podnikatelů! Pojďme se na sítě podívat trochu zblízka!

Není síť jako síť

Sociální sítě, jak už jejich název napovídá, slouží především ke komunikaci lidí, kteří se mohou nacházet v různých koutech světa. Lidé si zde mohou vyměňovat své názory, dávat si tipy na zajímavé turistické destinace, dobré restaurace nebo sdílet radost ze svých tréninků. Každý člověk preferuje odlišné věci a tím je dobré se řídit i na sociálních sítích.

Jak na sociální sítě? Využívejte je, ale nebuďte jejich otrokem
Jak na sociální sítě? Využívejte je, ale nebuďte jejich otrokem

Nemá smysl sledovat profil zaměřený na techniku a opravu automobilových motorů, když jste veganská běžkyně, která jezdí na kole a o auta se absolutně nezajímá. Neztrácejte svůj drahocenný čas na sociálních sítích, pokud vám nic nenabízejí. Nebuďte otroci sociálních sítí!

Inspirace a motivace

Jednou z nesporných výhod, které sociální sítě nabízí, je nekonečné množství inspirujících osobností a motivujících profilů, které můžete sledovat dle libosti. Každý člověk si zde najde svoji spřízněnou duši pro jeho konkrétní zálibu či práci a učí se od něj. Přijímá tipy na nejrůznější vychytávky, jídlo, tréninky atd. atd. Najděte si svůj vzor a vezměte si od něj to, co uznáte za vhodné.

Představte si například člověka, který uběhl několik maratonů. Tento běžec sdílí každý den svůj trénink, jídelníček a oblíbenou hudbu. Přesně toto sdílení může být vaší ideální motivací začít běhat také.

Vzdělávání

Sociální sítě nejsou jen o zdravém životním stylu, oblečení nebo cestování. Mnoho učitelů i lektorů pochopilo, že učení formou zábavy je nejlepší cestou k dobrým studijním výsledkům. Využívají proto sociální sítě jako svoji vzdělávací platformu, kde se můžete naučit jazyky, správné provádění cviků nebo například navlékat korálky.

Cokoliv budete právě chtít. Učte se od těch, kteří jsou dobří v tom, co dělají. Využijte možnosti vzdělávání, které sociální sítě nabízejí.

Prodejní nástroj

Fenoménem poslední doby jsou influenceři známí jako chodící reklamy na nejrůznější značky. Popřemýšlejte, zda vám tito lidé dokážou něco předat a naučit nebo jestli se od nich dozvíte jen výši slevy na jejich nové černé tričko. Pokud z jejich profilu a jeho samotné osobnosti nic nezískáváte, pryč s takovými lidmi!

Firmy velmi rády využívají sociální sítě pro propagaci své značky. Pozor však na to, aby se z firemních profilů nestal tzv. e-shop na sociálních sítích. Sítě jsou nástrojem pro komunikaci a vy, jako zákazníci, byste se zde měli dozvědět něco o firemní kultuře, vlastnostech produktů či služeb, poznat některé tváře značky a především diskutovat o produktech samotných, vyjadřovat svoje názory na ně nebo případně doporučit změnu a vylepšení.

Neztrácejte na sociálních sítích svůj čas zbytečně, zaměřte se na smysluplné profily a inspirativní lidi, kteří vás budou motivovat a posunou vás blíž k vašim cílům!

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet