Mobilní telefonySoftwareZe světa IT

Jak na Google Nexus s Jelly Beanem

Samsung Galaxy Nexus, zařízení od společnosti Google vyrobené Samsungem je samozřejmě první smartphone, který dostane přičichnout nejnovějšímu Androidu 4.1 Jelly Bean a to již za pár dní. Podívejme se ale na návod, který vám usnadní čekání.

Galaxy Nexus Jelly Bean

Pokud patříte mezi nedočkavce, máme zde návod, jak do svého zařízení tento systém dostat ještě před oficiálním uvedením. Instalace Jelly Beanu pro Galaxy Nexus je velmi jednoduchá a hladká, není se tedy čeho bát.

Jen musím upozornit, že ztrácíte samozřejmě standardní záruku. Veškeré informace berte jako škodlivé a berte v potaz to, že jednáte na vlastní nebezpečí.

První kroky před instalací:

  • Telefon musí být modelově označen Galaxy Nexus i9250, mezinárodní, ne jiné verze a mutace, poslední verze IMM30D, neplatí pro IMM761 nebo IMM76D.
  • Baterie v telefonu musí být nabitá, alespoň z 3/4.
  • Ujistěte se, že máte telefon plně zálohovaný, zálohujte také stávající ROM, zkontrolujte, zda je USB režim v nastavení ladění – Nastavení – Aplikace – Vývoj – USB ladění.

Jak dále postupovat a nainstalovat tak Android 4.1 Jelly Bean do smartphonu Galaxy Nexus:

  • Je třeba si stáhnout zabalený Android 4.1.1  Jelly Bean pro Galaxy Nexus.
  • Zkopírujte soubor na SD kartu přístroje, na který hodláte systém instalovat.
  • Nyní vypněte váš Galaxy Nexus, vstupte do Bootloaderu stiskem tlačítka Volume Up + Volume Down a Zapnout.
  • Vymažte veškerá nastavení telefonu, vyberte vymazat data a tovární reset, potvrďte na další obrazovce. Poté také vymažte vyrovnávací paměť.
  • Nainstalujte Android 4.1.1 Jelly Bean do svého zařízen z paměťové karty.
  • Po nainstalování vyberte možnost resetovat systém nyní.
  • Berte také na vědomí, že první start zařízení může trvat 2-3 minuty.

Tak jsme si řekli, jak nainstalovat Jelly Bean do zařízení Samsung Galaxy Nexus a je jen na vás, zda si nepočkáte na oficiánlní aktualizaci pro vaše miláčky.

Dolétl ke mě malý update, dnešním dnem je dostupná OTA aktualizace na Galaxy Nexus, což je velice potěšující zpráva pro všechny uživatele tohoto výjimečného a technologiemi nabitého telefonu.

Máte-li nějaké připomínky, vkusné rady, či postřehy právě k tomuto návodu, můžete se s nimi připojit do komentářů, budeme za ně samozřejmě rádi. Návod je překládán z anglického jazyka.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony