Ze světa IT

Jak nainstalovat Fortnite na svůj počítač nebo mobil?

fortnite logo freebit
Foto: Fortnite

Když obcházíte platební bránu svého chlebodárce, občas se to nevyplácí. Apple i Google totiž zablokovali hru Fortnite ve svých obchodech (App Store a Google Play). Bylo to díky tomu, že už Epic Games nechtěl platit Applu 30% z tržeb utracených v jeho aplikaci. Proto se rozhodl udělat vlastní platební bránu ve svém kódu a obešel tak smluvní podmínky obchodů.

To ale pro hráče není tak úplně velký problém. Hru si na svůj mobil nebo počítač můžete stáhnout a nainstalovat velice jednoduchým způsobem. Stačí pár kliků a o těch si napíšeme.

Jak nainstalovat Fortnite na svůj počítač nebo mobil? (Foto: fortnite.com)
Jak nainstalovat Fortnite na svůj počítač nebo mobil? (Foto: fortnite.com)

Na počítači stačí zajít na oficiální web a nainstalovat si hru klasicky ze stránek Epicu. Fortnite na svůj počítač instalujte přes Epic Games Installer, který se stará o stahování hry a aktualizací.

Na disku bude zapotřebí místo o velikosti 30 gigabajtů. Pozor, hra časem o něco naroste. Fortnite je dostupný pro PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, iOS, Android a zmíněný desktop (Windows). Pro stažení zdarma využijte oficiální web, poté klikněte na Download v pravo nahoře, dovede vás ke stažení všech dostupných platforem. Pro Android telefony využijte tento link. Pro systém macOS nebo Windows je možné využít tento link.

Jde hra stáhnout a instalovat na iPhone?

Mrkněte na eBay, jsou tam iPhony za 200 000 Kč, které mají nainstalovanou hru. A teď vážně. Když se dnes podíváte do App Storu a napíšete Fortnite, hru zmíněný obchod nevyhledá. Jak ji tedy do iPhonu dostanete? Hra z něj doteď odstraněná není, tedy alespoň prozatím. Pokud ji tedy nemáte na svém Apple zařízení v současnosti nainstalovanou, ale již jste ji někdy staženou měli, máte vyhráno.

Stačí zajít do App Storu, v něm kliknout na profilovou fotku v pravém horním rohu, zde zvolit koupené a poté Moje nákupy. Najdete zde všechny stažené aplikace a hry, a také tu, kterou hledáte – Fortnite. Pokud nemůžete najít hru ve svých nákupech, nevadí. Sežeňte si kamaráda, který měl hru nainstalovanou a potvrďte si s ním rodinné sdílení. Přes jeho knihovnu si můžete hru stáhnout.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT