Tiskové zprávy

Jak natočit skvělé video pomocí smartphonu

huawei smartphone
Foto: huawei.com, Tag: Huawei

Všichni točíme video pomocí smartphonu, ale většina z nás se nepokouší natočit další skvělý film oceněný Oscary. Snažíme se zachytit okamžiky, které jsou pro nás důležité, nebo záběry, o kterých si myslíme, že budou rezonovat s ostatními.

Existuje mnoho drobností, které můžete udělat, abyste se ujistili, že video, které natáčíte pomocí smartphonu, stojí za to sledovat – ať už jsou tyto okamžiky zábavné, dojemné, hloupé nebo vyloženě šokující. Zde je tedy úvodní příručka, která vám pomůže zajistit to nejlepší video, které váš smartphone umožňuje.

Vyčistěte čočku

Zní to hloupě a jednoduše, ale vždy je to skvělé místo, kde začít. Je to stejné jako pamatovat si sundat krytku objektivu z fotoaparátu. Je to něco tak očividného, ​​že je často snadné zapomenout. Než pořídíte jakékoli video pomocí smartphonu, ujistěte se, že výhled kamery není nijak omezen, a proveďte rychlý stěr. Vlhčené čisticí ubrousky jsou pro tuto práci nejlepší, ale rychlý dech a vaše košile zvládnou také.

Zkontrolujte a proveďte nastavení

Funkce smartphonů může mít omezenou funkčnost ve srovnání s více vyhrazenými videokamerami, ale to neznamená, že jsou schopny pořizovat pouze jeden typ videa. Většina dnešních prémiových smartphonů má na výběr několik různých rozlišení a snímkových frekvencí.

Na telefonech Android, například Huawei Mate 40 Pro, jsou tato nastavení obvykle přímo v hlavní aplikaci fotoaparátu, buď zasunutá za ozubeným kolem nastavení, nebo přístupná pomocí přepínacího tlačítka.

Jakmile je najdete, zde je rychlý rozpis tří nejčastěji používaných nastavení videa:

  • 1080p při 30 snímcích za sekundu: další kombinace standardního rozlišení / snímkové frekvence. Rozdíl je v tom, že vaše video má každou sekundu více snímků, což dává záběrům ještě plynulejší vzhled, který se blíží tomu, jak byste scénu viděli v reálném životě. Volba mezi 30 fps a 24 fps je většinou estetická – obě by se měla zobrazovat správně, ať už zveřejníte jakýkoli příspěvek.
  • 1080p při 24 snímcích za sekundu: jedno ze dvou nejstandardnějších nastavení pro nahrávání videa. 1080p je rozlišení, což je standardní termín pro počet pixelů (1920 x 1080) zachycených v každém snímku videa. 24 snímků za sekundu (fps) znamená, že zachytíte 24 snímků za sekundu. Tato rychlost je těsně nad dolním koncem toho, co je náš mozek schopen vnímat jako plynulé video, ale s dostatečně nepostřehnutelným koktáním, které vytváří příjemný, filmový vzhled. (Tento rovnovážný akt mezi plynulým pohybem a nehmotným surrealismem je důvodem, proč filmaři ve většině filmů používají 24 snímků za sekundu.) Poznámka: Fotografovat rychlostí 24 snímků za sekundu budete moci pouze v případě, že používáte aplikaci, která umožňuje tuto snímkovou frekvenci, např. Filmic Pro.
  • 1080p při 60 snímcích za sekundu: fotografování rychlostí 60 snímků za sekundu vám poskytne ještě plynulejší video. Je to také místo, kde můžeme začít mluvit o …

4K video

Mnoho prémiových smartphonů je nyní schopno pořizovat také 4K video – obvykle s rozlišením 3840 x 2160. Chcete -li pořizovat 4K, stačí vybrat tuto možnost všude tam, kde vám telefon umožňuje změnit nastavení rozlišení.

Potřebujete natáčet ve 4K? Asi ne. Většina lidí se nerozhodne sledovat (nebo dokonce v některých situacích mít možnost sledovat) videa 4K. To však neznamená, že byste se neměli obtěžovat, protože existuje několik konkrétních výhod. Za prvé, připravujete se na budoucnost videa, které natočíte. Za několik krátkých let bude téměř každá obrazovka pravděpodobně schopna zobrazit rozlišení 4K nebo vyšší, a tak fotografování ve 4K nyní pomáhá zajistit, aby vaše videa vypadala na silnici co nejlépe.

Při fotografování ve 4K také pořizujete více detailů, což znamená, že můžete využít toho, že většina lidí sleduje videa v rozlišení 1080p. Pokud jste konkrétní snímek nezkomponovali tak, jak byste chtěli, nebo se chcete zaměřit na konkrétní předmět ve scéně, můžete oříznout video 4K, aniž byste „ztratili“ kvalitu v konečné verzi 1080p. K tomu však budete potřebovat aplikaci pro úpravy, která vám umožní oříznout a komprimovat videa.

Nebo můžete jen natáčet ve 4K a být v klidu, protože víte, že jste zachytili co nejvíce detailů. Pamatujte, že to zabere mnohem více místa než video natočené na 1080p.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy