Mobilní telefony

Jak odblokovat iPhone? Proč se telefon zablokuje

mobilni telefon (smartphone)
Foto: pixabay.com, Tag: iPhone

Zapomínat může každý. Co můžete udělat, když se vám podaří zapomenout kód ke svému iPhonu? Jak telefon odblokovat?

Proč se telefon zablokuje

Mnoho lidí svůj přístupový kód jednoduše zapomene nebo telefon přivede do zablokovaného stavu opakovaným zadáváním chybného údaje. Častým případem je bohužel to, že si s telefonem hrají děti, které rodičům přístroj omylem uzamknou.

Naštěstí existuje několik způsobů, jak problém vyřešit. Nemusíte s přístrojem ani do servisu, o zprovoznění mobilního telefonu se dokážete pokusit také sami. Jak na to?

Jak odblokovat iPhone
Jak odblokovat iPhone? #iphone

Přijdu o data?

Možnost, jak se dostat do zablokovaného telefonu „bezbolestně“, neexistuje. Vždy je nutné jej kompletně smazat a přístupový kód nastavit znovu. Pravidelná záloha důležitých dat je proto nezbytně nutná. Pokud ji nebudete mít, přijdete o ně. Jestliže tedy nezálohujete a dostanete se do situace, kdy nemáte přístupový kód, smiřte se s tím, že po odblokování bude telefon prázdný.

Odblokování přes iTunes. K odblokování lze využít bezpečnostní zálohu na službě iTunes. Ta je s mobilním telefonem synchronizovaná. Pro odblokování tak budete potřebovat propojení telefonu se zařízením Mac. Jestliže jste svůj telefon nikdy k počítači nepřipojovali, tuto volbu bohužel dostupnou nemáte.

iphone itunes
Odblokování přes iTunes

Jak nastavit na konkrétním telefonu

Postup se liší individuálně podle modelu, většinou budete potřebovat horní či boční tlačítko. Vždy si přečtěte dokumentaci ke svému zařízení, abyste zvolili správný postup.

Následně vyšle služba iTunes požadavek, že je váš systém zapotřebí obnovit. Pozor, jedná se o volbu Obnovit, nikoli Obnovit ze zálohy. To potvrdíte, aby mohlo dojít ke stažení nové verze. Tento úkon bude trvat několik minut, nejvýše asi čtvrt hodiny.

Telefon bude poté úspěšně odblokován, dostane se do stavu továrního nastavení, tedy v podstatě jako byste ho právě zapínali poprvé. Požadovaná data lze v této fázi obnovit ze zálohy, jestliže existuje. Pokud ne, telefon se nachází v „čistém“ stavu. Přístupový kód si nyní znovu nastavíte.

Obnova prostřednictvím iCloud

Tuto možnost lze využít pouze tehdy, pokud máte aktivovanou službu Najít iPhone. K přihlášení se na službu iCloud budete potřebovat Apple ID. Zařízení lze tímto způsobem vymazat a opět v krátkém čase obnovit ze zálohy pomocí příslušné volby.

Postupujeme takto: Po přihlášení vyberte záložku Všechna zařízení. V ní následně vyhledejte svůj iPhone. S pomocí volby Smazat následně vymažete data i zapomenutý kód.

Služba iCloud slouží taktéž pro zálohování dat. Po úspěšném odblokování telefonu si tak můžete svá data s její pomocí této obnovit.

Obnova prostřednictvím režimu Zotavení

V tomto případě bude opět nutné využít iTunes. Nejprve telefon vypněte (standardní postup s využitím zamykacího tlačítka a volby Vypnout. Následně své zařízení připojte k počítači. Poté proveďte nucený restart.

Postup se opět liší individuálně podle modelu. U většiny je potřeba volit tlačítko plochy a tlačítko spánku. U telefonů iPhone 7 a iPhone 7+ podobný krok realizujeme tlačítkem spánku a volbou pro snížení hlasitosti. Vždy se opět ujistěte, že pro své zařízení provádíte tento krok správně.

Vyčkejte, dokud služba iTunes nenabídne obrazovku informující o problému s vaším zařízením. Poté zvolte tlačítko Obnovit. Během několika málo minut se opět zařízení obnoví a vy si zařízení můžete nastavit s novým platným přístupovým kódem.

Pozn.: Pokud víte, že máte sklon k zapomínání, možná pro vás bude výhodnější volbou nastavení tohoto kódu zrušit. Ve volbě Nastavení zaškrtněte položku Vypnout kódový zámek. Váš telefon může pro své zabezpečení využívat také služby Face ID (rozpoznávání tváře) nebo Touch ID (detekce otisku prstu).

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony