Tiskové zprávy

Jak pořizovat skvělé fotografie pomocí telefonu

huawei smartphone
Foto: huawei.com, Tag: Huawei

Dnešní mobilní telefony umí více než jen telefonovat a posílat textové zprávy. Pokud jste jako většina lidí, je vaším chytrým telefonem zařízení pro pořizování fotografií. Je vždy v kapse! Chytré telefony se za posledních několik let dramaticky zlepšily a nyní mohou čočky a senzory vytvářet vysoce kvalitní snímky s rozlišením pět megapixelů nebo více, které soupeří s mnoha fotoaparáty typu point-and-shoot.

Možná ale nepořizujete ty nejlepší fotografie, kterých je váš smartphone schopen. Pokud jsou vaše fotografie rozmazané, zrnité nebo bez pizzazzu, vyzkoušejte tyto tipy a připravte své obrázky na Instagram.

1. Upgradujte aplikaci Camera

Nativní aplikace fotoaparátu pro Android je pro fotografování dostačující, ale nejste omezeni pouze na tuto aplikaci. Ve skutečnosti vám mnoho bezplatných aplikací pro fotoaparáty na trhu může pomoci pořídit lepší a jasnější snímky. Zde je sedm skvělých aplikací pro chytré telefony, z nichž si můžete vybírat, s mnoha aplikacemi pro fotoaparáty, včetně funkcí, jako je ochrana proti rozmazání, čtverce mřížky pro správné zarovnání snímků a pokročilé možnosti úprav a sdílení.

2. Začněte s čistými čočkami

Váš smartphone má mnohem větší využití než váš standardní fotoaparát. Je celý den v kapse nebo rukou, takže se čočky snadno zašpiní. Otisk prstu nebo šmouhy na čočkách mohou zničit jinak skvělý záběr, proto před pořizováním fotografií očistěte čočky hadříkem z mikrovlákna.

Jak pořizovat skvělé fotografie pomocí telefonu
Jak pořizovat skvělé fotografie pomocí telefonu

3. Při fotografování používejte mřížky

Mřížky pomáhají udržovat vaše obrázky rovné. Ještě důležitější je však to, že vám pomohou implementovat pravidlo třetin a snadno pořizovat oku lahodící fotografie. Pravidlo třetin klade důraz na umístění horizontu do horní nebo dolní třetiny fotografie, přičemž ostatní prvky padají podél průsečíků čar mřížky, aby se vytvořila rovnováha.

4. Použijte orientaci na šířku

U některých snímků použijte spíše orientaci na šířku než na výšku. Orientace na šířku vám umožní více se vejít do fotografie a je ideální pro fotografování velkých skupin lidí i fotografií přírody. Budou také vypadat lépe, když je budete sledovat na počítači nebo televizi.

5. Použijte nejvyšší rozlišení

Nové smartphony, jako je Huawei P Smart 2021, jsou vynikající telefony, které mohou střílet ve velmi vysokém rozlišení. A obvykle platí, že čím vyšší rozlišení fotografie má, tím lépe bude vypadat. V nastavení fotoaparátu vyberte nejvyšší dostupné rozlišení fotografií, abyste zajistili vysokou kvalitu obrázků. Kdykoli je to možné, používejte k selfie spíše kameru než kameru přední.

Když vyberete nejvyšší rozlišení fotografií, budete je muset uložit externě, nikoli do úložiště zařízení. Používejte aplikace pro sdílení fotografií a služby cloudového úložiště, jako jsou Picasa, Flickr a Dropbox, aby byly mimo váš telefon. Alternativně si můžete také zakoupit vysokokapacitní karty micro-SD nebo SD pro uložení těchto fotografií ve vysokém rozlišení přímo do telefonu.

6. Místo přiblížení se přibližte

Většina telefonů je vybavena funkcí zoomu, ale nikdy byste ji neměli používat. Zvětšuje obraz, ale snižuje kvalitu, což má za následek zrnité a rozmazané obrázky, které jste pravděpodobně příliš v rozpacích sdílet.

Namísto použití zoomu se přibližte k objektu co nejblíže. Pokud máte na fotografii příliš mnoho pozadí, můžete jej vždy později oříznout, aniž byste obětovali kvalitu fotografie. Mnoho aplikací vám umožňuje oříznout obrázky, včetně nativní aplikace pro fotoaparát. Mezi další oblíbené možnosti patří Photoshop Express, Instagram a Snapseed.

7. Fotografujte v přirozeném světle

Chytré telefony nemají skutečný blesk. Jasné LED světlo, které fotoaparát používá jako blesk, je pomalé a často příliš jasné. Při použití funkce blesku jsou běžné nevzhledné efekty červených očí a vybledlé obrázky.

Úplně eliminujte potřebu blesku využitím přirozeného světla. Změnou polohy, přiblížením se k oknu nebo prostou chůzí venku získáte jasnější fotografie s věrnými barvami. Pokud k získání dostatečně jasných fotografií musíte použít vnitřní osvětlení, rozhodněte se pro bílá světla a držte se dál od žárovek, které na fotografovaný předmět vrhají žlutý tón.

Pomocí těchto tipů můžete pomocí svého smartphonu pořizovat fotografie, které soupeří s fotografiemi z tradičního fotoaparátu. Budou jasné, barevné, správně zarovnané a plné přirozeného světla. Také zjistíte, že čím více budete trénovat fotografování lepších fotografií, tím méně úprav budete muset provádět.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy