Internet

Jak rychle uspět na YouTube? Nové tipy pro YouTubery

youtube-logo-1200
Foto: pixabay.com, Tag: YouTube

Ruku na srdce, kdo by si nepřál být slavný a sklízet v životě jen samý úspěch? Lidé jsou od přírody naprogramováni tak, že po již zmíněné slávě prahnou a fantazírují o ní. Je tu také řada lidí, která se proslavit již zkoušela, a to za pomocí sociálních sítí. Jak správně hádáte, většina neuspěla. Ti, co to dotáhli opravdu daleko, totiž na rozdíl od nich kašlali na vlny kritiky a na chyby, kterých se dopustili a šli si dál za svým snem.

A právě to je ta nejdůležitější věc, kterou je třeba si uvědomit. Jde jen o to být trpělivý a chtít se sám zdokonalovat. V dnešním článku věnovaném o YouTube kariéře jsem se rozhodla vám ty nejzákladnější tipy na začátek vyjmenovat, abyste se jimi při své cestě za slávou na této platformě řídili již od začátku.

Historie videoportálu YouTube

Největší internetový server pro sdílení videosouborů, YouTube, byl založen roku 2005 třemi zaměstnanci Paypalu. Byl velmi úspěšný, a tak byl roku 2006 zakoupen společností Google za v přepočtu 36,75 miliard Kč. Google své účty spolu s těmi na YouTube propojil a dnes spolu úzce souvisí. První video bylo ze zoologické zahrady v americkém San Diegu.

Byla na něm vyobrazena expozice slonů, jež byla komentována jedním ze zakladatelů serverů. Od roku 2008 má YouTube i české rozhraní.

youtuber
Jak rychle uspět na YouTube?

Kdo je YouTuber?

Za youtubera se může považovat každý, kdo nahrává videa na server YouTube. Tento pojem není omezený počtem odběratelů ani zhlédnutí, není teda špatně, když se někdo, kdo právě vydal své první video a nemá žádné zhlédnutí za něj považuje. Být youtuberem tedy nutně neznamená být slavný. Stačí platformu využívat.

Jaký by měl být YouTuber?

  • Měl by být starší 13 let, mladší uživatele musí registrovat jejich zákonný zástupce
  • YouTuber by měl mít určenou věkovou skupinu diváků, kteří jej budou sledovat a na tu by měl také mířit
  • Může tak zaměřit celý kanál, sérii nebo třeba jen jedno video na určité téma
  • Musí umět vyjádřit svou osobnost, svoje myšlenky
  • Být vděčný za každého diváka, zhlédnutí i menší úspěch
  • Dokázat si vytvořit pevné pouto s diváky, zapojit je
  • Pokud používá obchodní triky, měl by to umět

Tipy, jak rychle uspět na YouTube

Jak se video zobrazí? Jistě nebudete proti, když řeknu, že první dojem je ten nejdůležitější. A stejně tak, jak je toto nepsané pravidlo platné v realitě, platí samozřejmě i na YouTube. Dejte si záležet s vizuální stránkou videa a přidejte zajímavý název. Například: Ochutnávka ovoce – Snědl jsem červený pomeranč?

Kvalita na prvním místě. Je pochopitelné, že každý, kdo teprve začíná, nepoběží hned do obchodu pro nejnovější techniku. Bohužel pro začínající youtubery, je kvalita to, co diváci hodnotí jako první. Není teda na škodu sáhnout hned od začátku po kvalitnějším vybavení.

Spolupracujte se slavnými osobnostmi. Pokud máte v rodině, mezi známými či přímo nějakého kamaráda, který je slavný, požádejte jej, zda by s vámi nenatočil video či vás nějakým způsobem nesdílel. Toto funguje na diváky spolehlivě.

Vydávejte pravidelně. Nemůžete čekat, že natočíte jedno video a budete hned virální na internetu. Najít si fanoušky je dlouhodobý proces, který netrvá ze dne na den. Proto to nevzdávejte a vydávejte dále.

Obměňujte typ videí . Pokud vám stačí pár věrných diváků, které baví vaše tvorba, můžete natáčet stále stejný typ videí. Pokud ovšem chcete zaujmout co nejširší publikum, měňte je. Zaujmete tak i větší počet diváků.

Označujte svá videa. YouTube nabízí možnost tzn. tagů, kterými můžete označit svá videa. Bez nich vaši tvorbu nikdo nenajde. Nebojte se použít opravdu hodně tagů, samozřejmě souvisejících s tématem.

Dělejte si reklamu na jiných sociálních sítích. Máte slavný Instagram? Máte známé, kteří jsou slavní na sociálních sítích? Využijte své či cizí možnosti a nechte si udělat reklamu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet