Ze světa IT

Jak se dostat na sociální síť Clubhouse? Jak získat pozvánku?

Clubhouse
Foto: Clubhouse

Máte už pozvánku na sociální síť Clubhouse? Ne? Zkuste svého kamaráda nebo jiné sociální sítě. Nová audio síť je na světě. Drobným problémem je to, jak se do Clubhousu dostanete. Nová sociální síť, stejně jako začátky Google+ jsou založeny na pozvánkách pro nové uživatele. Tímto se stává VIP platformou. Může se také jednat o záměr tvůrců, aby měla služba plynulý nárůst nových uživatelů a ustála mediální šum.

Co je Clubhouse?

Clubhouse je nový typ sítě založené na hlasu. Když otevřete aplikaci, uvidíte „místnosti“ plné lidí, kteří mluví – všechny jsou otevřené, takže můžete vejít, odcházet a zkoumat různé konverzace. Do každé místnosti vstoupíte jako člen publika, ale pokud chcete mluvit, zvednete ruku a mentoři vás mohou pozvat do hovoru. Nebo si můžete vytvořit svoji místnost.

Je to místo, kde se můžete setkat s přáteli a s novými lidmi z celého světa – vyprávět příběhy, klást zajímavé otázky, debatovat, učit se a vést improvizované rozhovory na tisíce různých témat.

Jak se dostat na sociální síť Clubhouse
Jak se dostat na sociální síť Clubhouse? Jak získat pozvánku?

Clubhouse je aplikace zaměřená na audio-chat pouze na pozvání, kterou v roce 2020 spustili vývojáři softwaru Alpha Exploration Co. Od prosince 2020 měla hodnotu téměř 100 milionů dolarů. 21. ledna 2021 ocenění zasáhlo jednu miliardu amerických dolarů.

Vize společnosti

Přivítání úžasnějších lidí: Od prvních dnů vývojáři chtěli vybudovat Clubhouse pro každého. S ohledem na tuto skutečnost jsou nadšeni, že mohou brzy začít pracovat na aplikaci pro Android (aplikace je zatím dostupná pouze pro iOS) a přidat další funkce k usnadnění a lokalizaci, aby lidé na celém světě mohli zažít Clubhouse způsobem, který jim připadá nativní.

Udržování serverů v chodu: Za posledních několik měsíců služba rostla rychleji, než očekávali, což způsobilo, že příliš mnoho lidí uvidí červené chybové zprávy, když servery nestačí dodávat data. Velká část nového kola financování půjde na technologie a infrastrukturu, která rozšíří zážitek z Clubhouse pro všechny, aby byl vždy rychlý a výkonný, bez ohledu na to, kolik lidí se připojí.

Zlepšení hodnocení a objevování: Jak rostl, počet konverzací probíhajících v Clubhousu prudce vzrostl, a naší prací je pomoci vám najít ty správné pokaždé, když otevřete aplikaci. S tímto novým kolem financování budeme značně investovat do objevování, abychom mohli ukázat lidi, kluby a místnosti, které jsou dokonale přizpůsobené vašim zájmům a pomůžeme objevit nové místnosti, které byste nikdy nenapadlo hledat.

Investice do tvůrců: Tvůrci jsou mízou a chceme se ujistit, že všichni úžasní lidé, kteří pořádají konverzace pro ostatní, jsou za své příspěvky uznáváni. V příštích několika měsících plánujeme zahájit první testy, které umožní tvůrcům přímé platby prostřednictvím funkcí, jako je tipování (donate), lístky nebo předplatné. Část nového kola financování také použijeme k zavedení grantového programu pro autory na podporu začínajících tvůrců Clubhouse.

Historie aplikace

Aplikace Clubhouse byla spuštěna v dubnu roku 2020. App si získala popularitu v prvních měsících pandemie COVID-19. Zejména po investici Series A v květnu 2020 ve výši 12 milionů USD (primární kapitál 10 milionů USD a nákup stávajících akcií v hodnotě 2 milionů USD) od rizikové firmy Andreessen Horowitz. V prosinci 2020 měla aplikace 600 000 registrovaných uživatelů a zůstala přístupná pouze na pozvání.

Jak se dostat do Clubhouse?

Máte mezi kontakty kamaráda, který dostal pozvánku do Clubhouse a vzpomněl si na vás? Je vyhráno. Nový uživatel může poslat 2 pozvánky. Popularita Clubhousu zapříčinila, že se pozvánky prodávají na různých aukčních serverech. Dalším způsobem, jak se dostat k pozvánce, je hledat uživatele pomocí hashtagů na jiných sociálních sítích (#clubhouse). Na internetu určitě narazíte na nějakého uživatele, který pozvánku zašle.

Při registraci do aplikace Clubhouse se můžete zařadit na čekací listinu. Může se stát, že přítomnost v aplikaci schválí některý z vašich přátel, který už je uživatelem. Na Facebooku už vznikají skupiny, kde se pozvánky intenzivně řeší. Třeba budete mít sociální štěstí nebo konexe a pozvání si domluvíte právě tam.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT