Internet

Jak se skrýt na internetu? Nejlepší VPN služby pro rok 2022

vpn
Foto: pixabay.com, Tag: VPN

VPN je systém propojení počítačů do zabezpečené soukromé sítě. Použít jej lze také pro ochranu vašeho soukromí na internetu. Které programy patří k těm vůbec nejlepším pro rok 2022? Představíme si některé z nich.

CyberGhost

CyberGhost je software, který používá automatické šifrování prostřednictvím virtuální privátní sítě (VPN). Vaši IP adresu skrývá prostřednictvím rychlého serveru S.A.D.

Tato služba má výhodu především v absolutní bezpečnosti. Zároveň se snadno ovládá a může se pochlubit i rychlostí. To ale platí především v placené variantě, která je až 5x rychlejší než její free obdoba. Dáno je to především velkým množstvím serverů dostupných v Evropě.

Navzdory zpoplatnění lze navíc tento program považovat za jeden z cenově nejdostupnějších VPN na současném trhu. Provozovat jej můžete až na 7 zařízeních současně. Spolehlivě odblokovává více než 35 streamovacích platforem.

NordVPN

Hlavní devizou tohoto software je jeho působnost v panamské jurisdikci. Nemusí proto v souladu s legislativou uchovávat žádné provozní informace, a tedy nemá žádné údaje o činnosti svých uživatelů. To zajišťuje dokonalou bezpečnost a anonymitu.

Síť NordVPN tvoří celkem 5 400 serverů v 60 zemích. Používá rovněž silné 256bitové šifrování a kombinaci kvalitních VPN protokolů (OpenVPN a IKEv2/IPSec).

Jedná se o placenou službu, což však pro uživatele nebude na překážku, neboť NordVPN se může ve srovnání s konkurencí pyšnit prémiovými službami za příznivé ceny. Celkem si připojíte až 6 zařízení.

ExpressVPN

Tato služba má k dispozici více než 3 000 serverů v 94 zemích, včetně České republiky. Dostupných IP adres je více než 250 000.

VPN využívá šifrovanou komunikaci, která probíhá prostřednictvím protokolů SSL/TLS a podléhá tedy 256-bitovou šifrovací technologii. Zároveň stále ještě podporuje i starší protokoly L2PT a PPTP, s nimiž se stále ještě můžete setkat například u routerů.

ExpressVPN platí za jednu z nejbezpečnějších a zároveň nejrychlejších VPN na současném trhu. Nevýhodou je ovšem to, že na rozdíl od své konkurence už si nechává své služby patřičně zaplatit. Počítat musíte i s o něco složitějším nastavením.

PureVPN

PureVPN působí ve srovnání s „velkými“ konkurenty jako například CyberGhost až skromně. Přesto jeho služby stojí za to. Služba se vyznačuje celkem 6 500 servery umístěnými ve 78 zemích po celém světě a tisíci dostupnými IP adresami.

Aplikace používá 256bitové šifrování a pro svůj provoz využije hned několik protokolů, včetně PPTP, L2TP, IKEv2, SSTP a OpenVPN.

Toto VPN nabízí bezpečnost a všestrannost a zároveň uživatelskou přívětivost. Rozhraní působí téměř elegantně. Snadno si jej díky velkému množství nástrojů přizpůsobíte svým potřebám.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet