Internet

Jak sledovat televizi zadarmo? Zkuste stream z internetu

televize logo freebit
Foto: Televize

Televizní vysílání bylo řadu let zcela závislé na vysílačích, které šířili signál, nicméně doba pokročila a dnes se dá bez problémů sledovat už i na internetu.

To se může hodit zejména ve chvílích, kdy například někam cestujete a zrovna nemáte přístup k žádnému TV přístroji. Své oblíbené televizní pořady si tak můžete přehrát kdykoliv a kdekoliv, stačí vám pouze internetové připojení – to by mělo být nicméně dostatečně rychlé, aby se vám streamování nesekalo.

Takto lze sledovat filmy, seriály či dokumenty na všech zařízeních, jež jsou připojitelné k celosvětové internetové síti a zároveň podporují přehrávání videí. Vychutnat si jich tak můžete na počítači, tabletu nebo třeba na mobilu. Internetové připojení nabízejí rovněž i moderní chytré televize, tudíž tohoto způsobu přenosu můžete využít klidně i u nich.

Jak sledovat televizi zadarmo?
Jak sledovat televizi zadarmo?

Stále častější je pak scénář, hlavně mezi mladými, kdy člověk nevlastní žádný televizní přístroj, nicméně čas od času by se přeci jenom rád podíval na nějaký pořad v TV. K tomu je televizní vysílání prostřednictvím internetu jako dělané. Pojďme se tedy podívat, jaké možnosti máte.

Desítky televizních stanic i s programem na jedné stránce

Nemůžeme začít jinak, než webovou stránkou Spustit.cz, která na jednom místě shromažďuje odkazy na české a slovenské TV stanice, které vysílají na internetu zadarmo. Výsledkem je seznam čítající desítky celostátních a regionálních televizních kanálů, jež si můžete kdykoliv bezplatně spustit. Pro jejich spuštění nemusíte udělat nic víc, než jednou kliknout na název vámi zvolené stanice.

Následně budete přesměrováni na oficiální webové stránky poskytovatele vysílání (na ně se lze samozřejmě dostat i přes vyhledávač), kde si dále můžete navolit kvalitu obrazu a zvuku. Toť vše, maximálně ještě budete muset zmáčknout tlačítko Přehrát. Součástí služby Spustit.cz je i televizní program, který se vám pomůže zorientovat v nabídce pořadů. Zároveň jsou všechny kanály přehledně řazeny do kategorií, tudíž si na své přijde opravdu každý.

Neostýchejte se využít bezplatné měsíční zkušební období

K přehrávání televizního vysílání vám může posloužit i VLC Player (odkaz ke stažení) – multimediální software do něhož je možné vkládat přes volbu Otevřít síťový proud, kterou najdete v záložce Média, IP adresy televizních kanálů. Ty jsou k nalezení například zde. Bohužel se jedná o celkem skomírající způsob sledování TV na internetu, spousta z odkazů je tedy již nefunkčních. Jde nicméně o legitimní způsob, jak sledovat televizi zadarmo, jen je třeba se obrnit trpělivostí.

Zajímavou, byť tedy provizorní možností, je využití období na zkoušku u placených provozovatelů internetového TV streamu, kteří nabízejí i stanice, jež běžně zdarma sledovat nelze, například Novu. Bezplatné měsíční zkušební období aktuálně nabízejí kupříkladu Skylink a Sledovanitv.cz.

Mobilní aplikace pro sledování TV

Na závěr bychom vám ještě rádi doporučili 2 mobilní „appky“ s jejichž pomocí lze sledovat televizi i na přístroji, který se vám snadno vejde do kapsy. Jednou z nich je iVysílání (Android / iOS), tedy oficiální aplikace České televize. Ta krom živých přenosů všech stanic ČT nabízí rovněž i archiv odvysílaných pořadů. Během sledování si však dávejte velký pozor, zdali jste připojeni k wi-fi, neboť stream TV skrze mobil konzumuje velké množství dat a mohlo by se tak stát, že svůj datový limit vyčerpáte rychlostí blesku.

To stejné platí samozřejmě i u aplikace Czech TV (iOS), která bezplatně umožňuje živé přehrávání dvacítky českých stanic. Krom všech stanic ČT se jedná třeba o Óčko nebo NoeTV.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet