Internet

Jak stáhnout a nainstalovat Překladač Google na telefon s iOS a Androidem?

Google
Foto: pixabay.com, Tag: Google

Google Překladač je nástroj, který je dobré mít vždy při ruce. Proto se vám bude hodit i možnost nainstalovat ho do svého mobilního telefonu. Jak na to?

Jak na stažení a instalaci Překladače Google do systému Android

Aplikace je k dispozici zdarma v obchodě Google Play. Musíte ji tedy odsud standardním způsobem stáhnout. Podporovanou verzi Androidu Google neuvádí. Upozorňuje pouze, že od verze 6.10 nebo novější lze používat tmavý motiv.

Jak na instalaci? Vyhledejte pomocí klíčových slov „překladač google“ aplikaci v Obchod Play a klepněte na tlačítko Instalovat. Aplikace se do vašeho zařízení sama stáhne a nainstaluje. Poté ji můžete rovnou spustit.

Od vás se pak očekává pouze její prvotní nastavení. To znamená hlavně výběr primárního jazyka a výběr jazyka, ze kterého budete nejčastěji překládat. Z dostupných jazyků lze vybírat pomocí ikony šipky směřující dolů.

Jak stáhnout a nainstalovat Překladač Google
Jak stáhnout a nainstalovat Překladač Google

V případě, že chcete tyto jazyky použít také bez připojení k internetu, jednoduše ponechte zaškrtnuté políčko Překlad offline. V této fázi tak budete ještě muset využít připojení k internetu. Později už bude možné překladač používat i bez internetového připojení.

Ovšem pozor, možnosti použití jsou zatím omezené, všechny jazyky se stáhnout nedají. Berte tedy v potaz, že ne vždy musí být funkce překladu offline dostupná. Aplikace aktuálně překládá mezi 108 jazyky, nicméně některé další funkce mohou být omezené a nejsou dostupné ve všech jazycích.

Pakliže není překladač na vašem operačním systému funkční, ujistěte se, že není problém například v softwaru blokujícím reklamu.

Jak stáhnout a nainstalovat Překladač Google do systému iOS

Nejprve si zkontrolujte, zda vaše zařízení tuto aplikaci podporuje. Mělo by jít o iPhone 4s nebo novější, případně je podporován systém iOS verze 11 a novější.

Co se týče počtu jazyků, je aplikace pro iOS plnohodnotnou alternativou verze pro Android, překládá tedy pro všech 108 jazyků. Plných 59 jazyků zvládá aplikace v režimu offline. Nicméně si musíte pro tento způsob použití stáhnout do svého zařízení balíčky. Využívat lze samozřejmě i ostatní funkce, jako je například překlad konverzace v reálném čase.

K dispozici je aplikaci v App Store, kde si ji můžete stáhnout bezplatně. Instalace funguje obdobně, to znamená, že musíte vstoupit do App Store.

Klikněte na tlačítko Získat. Pokud se vám zobrazuje místo něj volba Otevřít, jednoduše to značí, že už danou aplikaci máte staženou a nainstalovanou a můžete k ní přistoupit.

Jak upozorňuje Apple, pokud se nemůžete dostat do samotného App Store, pravděpodobně je to způsobeno zapnutou rodičovskou kontrolou na zařízení. Apple doporučuje ve své nápovědě upravit nastavení nákupů v iTunes a App Storu. Uživatel by měl pro volbu Instalace aplikací vybrat volbu „Povolit“. Pak by se App Store měl v zařízení bez problémů objevit.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet