Internet

Jak stahovat hry zdarma pro váš počítač

internet logo freebit
Foto » Internet

Patříte k vášnivým hráčům počítačových her (PC), ale nemáte dostatek peněz, abyste si mohli tuto poměrně drahou zálibu dopřát? Jistě jste už někde zaslechli o pirátech – o stahování nelegálního obsahu.

Zmíněné slovo označuje lidi, kteří zkrátka nechtějí platit za nejnovější herní počítačové tituly, a tak si je raději stáhnou zdarma přes torrenty. Že jste o torrentech ještě nikdy neslyšeli? My vám v našem článku tento unikátní nástroj pro rychlé stahování představíme a poradíme, kde hry zdarma stahovat.

Pozor. Pirátství je zločin

Ještě, než vám poradíme, jak získat nejhranější pecky zdarma, je třeba vás upozornit, že vše děláte na vlastní riziko. Na druhou stranu si lze jen těžko představit, že vám po stažení třetího dílu Zaklínače začne ťukat na dveře policie, avšak i takové případy jsme ve světě zaznamenali. Tak či onak, nelegálním stažením hry nijak nepodpoříte tvůrce, kteří pro vás připravili desítky hodin zábavy. Proto doporučujeme hry raději kupovat než stahovat.

the pirate
Jak stahovat hry zdarma pro váš počítač?

Zapomeňte na české ulož.to

Pokud se rozhodnete něco stáhnout, kam zavítáte jako první? Většina z vás by danou věc hledala na český server ulož.to. Stahování zde je však příliš zdlouhavé a se spoustou limitů pro ty, co si nechtějí zaplatit. Stahovat pomocí torrentů, to je však věc úplně jiná.

S rychlým internetem můžete oblíbenou hru hrát i do pár minut. Vše, co k tomu budete potřebovat je program µTorrent, který je k dispozici zdarma. Často se při instalaci her setkáte také s potřebou virtuální mechaniky, kterou zajistí program Daemon Tools, ke stažení rovněž zdarma.

deamon tools
Virtuální mechaniku zajistí program Daemon Tools

Jak torrent funguje? Zatímco třeba na ulož.to stáhnete přímo daný soubor, u torrentů nejprve stáhnete menší soubor (s informacemi P2P sítě), který obsahuje informaci, odkud bude program daný soubor stahovat. Tento malý soubor pak stačí jednoduše otevřít, přičemž se vám automaticky spustí torrentový software, který začne soubor stahovat.

Kde hry stahovat

Nejspolehlivěji se zárukou funkčnosti (pokud uděláte vše, jak píší v návodu) a bez virů se dají hry stahovat na stránce Nosteamgames. Stránka nabízí ty nejžhavější herní tituly jako Witcher 3, FIFA 19 nebo GTA V.

Existuje i celá další řada webů, které herní tituly sdružují, známá je například stránka The Pirate Bay nebo Gamestorrent.tv, s těmito stránkami však nemáme zkušenosti a doporučujeme stahovat hry přes první odkaz. Torrenty můžete stáhnout také na ulož.to, vzhledem k jejich velikosti pár stovek kilobajtů nebudete limitování pomalým stahováním tohoto webu. Najít zde však svoji oblíbenou hru může být problém.

Dále bychom rádi zmínili, že stahování pomocí torrentů sebou přináší určitá rizika. Proto stahujte z ověřených zdrojů, to však platí nejen u torrentů, ale na celém internetu.

Často také narazíte na nefunkční odkaz, to se občas stává. Na závěr bychom chtěli připomenout pouze fakt, že pirátstvím nijak nepřispíváte k vývoji nových her a cena, za kterou prodejci nabízejí hry, je občas férová. Je však na každém z nás, jak se k této problematice postavíme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Hold a holt je rozdíl, příteli!

    1. Jirko, děkujeme za opravu. Text byl dodaný copywriterem. Slovo jsem pro jistotu odstranil. 🙂

      S pozdravem Martin, FreeBit.cz

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet