Tiskové zprávy

Jak uvolnit místo ve smartphonu: Tipy a triky

smartphone honor
Foto: Honor 9A

Chytré telefony jsou úžasná zařízení, která umí spoustu věcí. Ale jedna věc, ve které nejsou tak dobré, je kapacita úložiště. Většina chytrých telefonů má pouze několik desítek gigabajtů úložného prostoru, a jakmile začnete instalovat aplikace, pořizovat fotografie a stahovat hudbu, netrvá dlouho a telefon se zaplní. V tomto příspěvku na blogu probereme několik tipů a triků, jak uvolnit místo ve smartphonu.

7 způsobů, jak uvolnit místo v chytrém telefonu

Dále si podrobně popíšeme sedm způsobů, jak uvolnit místo ve smartphonu.

Odstranění aplikací nebo fotografií

Jedním ze způsobů, jak uvolnit místo ve smartphonu, je odstranit všechny aplikace, které již nepoužíváte. Většina lidí má v telefonu nainstalováno mnoho aplikací, ale pravidelně používá jen několik z nich. Pokud aplikaci nepoužíváte, není důvod, aby vám v telefonu zabírala místo. Dalším způsobem, jak uvolnit místo, je odstranit všechny fotografie nebo videa, která již nepotřebujete. Pokud vám v telefonu zabírá místo spousta starých fotografií a videí, zvažte jejich odstranění, abyste uvolnili místo pro nové.

Jak uvolnit místo ve smartphonu: Tipy a triky
Jak uvolnit místo ve smartphonu: Tipy a triky

Používejte paměťovou kartu

Paměťové karty jsou skvělým způsobem, jak přidat do telefonu další úložiště, aniž byste museli cokoli mazat. Paměťové karty obvykle seženete za nízkou cenu a mohou vám poskytnout až 128 GB dalšího úložiště. Pokud vám v telefonu neustále dochází místo, je zakoupení paměťové karty skvělým způsobem, jak tento problém vyřešit.

Investujte do nového smartphonu

Pokud vám neustále dochází místo v chytrém telefonu, možná je načase investovat do telefonu s velkým úložným prostorem. Nový telefon Honor, honor 9a, uchová až 11 000 fotografií. Přijímá kartu microSD, která může rozšířit kapacitu úložiště až na 512 GB. Už nikdy se tedy nebudete muset obávat, že byste museli mazat fotografie nebo videa, abyste uvolnili místo pro nové.

Zálohování do cloudu

Cloud je skvělý způsob, jak zálohovat fotografie a videa, aniž by zabíral místo v telefonu. Mnoho chytrých telefonů je dodáváno s určitým množstvím bezplatného cloudového úložiště a v případě potřeby si obvykle můžete dokoupit další. Jednoduše nahrajte svůj obsah do cloudu a poté jej z telefonu odstraňte. I nadále k němu můžete kdykoli přistupovat přihlášením k účtu z libovolného zařízení připojeného k internetu.

Streamování hudby a filmů offline

Pokud patříte k těm, kteří rádi streamují hudbu a filmy v telefonu, pak víte, jak rychle se může vaše úložiště zaplnit. Jedním ze způsobů, jak uvolnit místo, je zajistit, abyste svůj obsah streamovali offline místo online. Tímto způsobem se nebudete muset obávat, že byste spotřebovali všechna data nebo zabrali příliš mnoho místa v telefonu.

Vymazání mezipaměti

Jedním z hlavních důvodů, proč vašemu smartphonu neustále dochází paměť, je mezipaměť. Mezipaměť je v podstatě soubor dočasných souborů, které jsou v zařízení uloženy za účelem zrychlení chodu. Bohužel časem mohou tyto soubory začít zabírat spoustu místa.

Jedním ze způsobů je přejít do nabídky nastavení a vyhledat možnost „mezipaměť“ nebo „úložiště“. Ta se obvykle nachází v části „údržba zařízení“ nebo „systém“. Jakmile ji najdete, jednoduše na ni klepněte a poté vyberte tlačítko „vymazat mezipaměť“.

Komprimování souborů

Jedním ze způsobů, jak uvolnit místo ve smartphonu, je komprimovat soubory. To lze provést jejich zazipováním nebo archivací. Zipováním nebo archivací souborů se zmenší jejich velikost, což vám ušetří místo v zařízení. Ke komprimaci obrázků můžete použít bezplatný online nástroj, například TinyPNG. dalším způsobem komprimace souborů je použití aplikace pro komprimaci souborů, například WinRAR. chcete-li soubor zazipovat nebo archivovat, jednoduše jej vyberte a poté v nabídce možností klikněte na možnost „Komprimovat“.

Můžete také komprimovat více souborů najednou tak, že je všechny vyberete a kliknete na „Komprimovat“. Když jsou soubory zkomprimovány, můžete je uložit do jiného umístění v zařízení nebo je dokonce přenést do jiného zařízení.

Závěr

Dodržováním výše uvedených tipů a triků byste měli být schopni uvolnit nějaké místo ve svém smartphonu. A pokud se někdy dostanete do úzkých a budete potřebovat rychle uvolnit místo, nezapomeňte, že vždy můžete aplikace odložit nebo odstranit.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy