Internet

Budujeme business v Silicon Valley

apple logo sede final
Hlavní TAG » Apple

Každý business man určitě zná slovní spojení Silicon Valley. Geograficky se jedná o nejjižnější část sanfranciského pobřeží v Severní Kalifornii v USA. A právě tam vznikla spousta výdělečných a zajímavých projektů, které se těší i těm nejtajnějším ziskům.

Tímto článkem se podíváme právě do těchto křemíkových končin, právě tam, kde začíná každý malý business plán. I velká firma byla jednou malá a proto se právě těmto projektům již zaběhlé společnosti věnují.

CzechAccelerator pomáhá projektům v Silicon Valley

Díky programu CzechAccelerator se do těchto států dostalo již pár zajímavých a rozjíždějících se společností, které právě ve Velly získaly cenné zkušenosti a kontakty. Některé z nich inkasovali na svůj účet i finanční podporu od tamních investorů a mohou tak rozjíždět svůj vzkvétající business.

Pobyt v této destinaci nás vyjde na přibližně 250 tisíc korun, jedná se o 3-6 měsíční pobyty, které vám pomohou prodávat své zboží na nejlidnatějším místě investorských hlav. Investorů je tu opravdu mnoho, ale chtějí mít svůj projekt, do kterého investují pod kontrolou. Takže se musíte do Silicon Valley přestěhovat a řídit tak svoje plány právě z Kalifornie za doprovodu investora.

Budujeme business v Silicon Valley
Budujeme business v Silicon Valley

Jmenuji se Apple, ale začínal jsem jako projekt z garáže

V těchto ryzích přímořských lokalitách také začal business Steva Jobse. Právě v Palo Altu se zrodila značka Apple, která dominuje trhu s mobilním průmyslem. Mohl bych pokračovat značkami Sony, Fujitsu, Tatung, Nvidia, Liteon, IBM, Microsoft, Philips, Sharp, Hitachi atd.

Valley je snem každého startupu, který má naději na úspěch a je připraven se kvalitně a vkusně prezentovat. Jak se říká, svou prezentaci musíte do puntíku zvládnou ve výtahu. Když vystoupíte, peníze by jste již měli mít na účtě. Na tom to vše stojí a jak se uvedete na začátku, tak se na vás pak všichni budou koukat a poohlížet.

Právě toto místo je oseto množstvím kontaktů, které za tento pobyt můžete nasbírat. Ať už se jedná o investora, analytika, právníka či konzultanta, který si uzme z vašeho projektu nějaký ten díl a pomůže do bezbolestného a bezproblémového startu vašeho projektu.

Dotace pro startupy v České republice

Česká republika dle posledních informací obdrží dotace z Evropské unie na právě tyto začínající projekty ale uvidíme, v jaké kapse skončí. Nebude to málo. Jedná se o sta miliony korun, které poputují do společností, které se právě v těchto dnech staví na své vlastní nohy.

Jen tak pro zajímavost. Naše republika je poslední zemí, kam tyto peníze ještě nedotekly. Nechci být v tomto článku záporný a proto ho završím a popřeji všem startupistům nadějnější zítřky.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

1 Komentuj

  1. Přece jenom je to trošku z ruky, ale penězi se to tam asi jen hemží. Co jsem četl, tak tam protočili asi 16 startáčů, což je slušný na začátek. Mimo jiné, jsem zvědav kdy peníze dotečou i k nám a vůbec kde skončí. Kolik máme dostat, 800 milionů?

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet