Tiskové zprávy

Jak vám fitness trackery prospívají

huawei band 6
Foto: huawei.com, Tag: Huawei

Mezi vánočními dárky a novoročními předsevzetími můžete být hrdým novým majitelem fitness trackeru. Možná se ptáte, jaké jsou výhody těchto sledovačů a jak mohou pomoci zlepšit kondici. Zde je několik tipů, pokud zjišťujete svůj nový gadget:

Motivujte své tréninky

Podle studie publikované v American Journal of Preventative Medicine by fitness trackery mohly zvýšit fyzickou aktivitu u starších žen. Toto zjištění může být významné, protože Harvard Health Letter vysvětlil, že nástroje vám mohou pomoci být více zodpovědní vůči sobě. Je to proto, že můžete přesně vidět, jak jste aktivní – nebo jak sedíte.

Fitness trackery jsou přesnější než ruční zaznamenávání vaší aktivity do deníku nebo notebooku, protože nejsme objektivní, když se díváme na svůj vlastní pokrok. Sledovači jsou chladní nestranní soudci – jednoduše nám ohlásí naši aktivitu.

Pokud si stanovíte cíl, jako je zvýšení počtu kroků o 1000 denně, okamžitě získáte zpětnou vazbu k tomuto cíli a k ​​tomu, zda jste ho dosáhli. To vás může motivovat stavět na pokroku a zvýšit pohyb a cvičení.

Sledování vašich aktivit

Jedním z nejjednodušších opatření, které monitorují téměř všechny fitness trackery, včetně HUAWEI Band 6, jsou každodenní kroky. Stejně jako jednoduchý krokoměr bude tracker počítat, kolik kroků denně uděláte. Obecná směrnice pro udržení zdravého chování je 10 000 kroků denně.

Kroky mohou být užitečnou metrikou, ale nejsou jediné, které je třeba dodržovat. Více fitness trackerů nabízí také sledování srdeční frekvence – vše bez hrudního pásu. Obvykle se nosí na zápěstí a osvětlují cévy ve vašem zápěstí pomocí senzoru, který detekuje změnu krevního toku, ke které dochází při každém úderu vašeho srdce, vysvětlil Sanjay Gupta M.D. na Oprah.com.

Aerobní cvičení, které může zlepšit vaši vytrvalost a kondici vašeho srdce, by mělo probíhat na 60 až 80 procentech vaší maximální srdeční frekvence, uvádí Harvard Health Letter. Chcete -li určit maximální sazbu, odečtěte svůj věk od 220.

Některé trackery také sledují váš spánek a dávají vám tak vědět, jak neklidní jste během noci byli. Gupta říká, že tyto sledovače mohou často přeceňovat, jak dlouho a dobře spíte, ale měřidlo může být užitečné a stále můžete sledovat zlepšení nebo sladit špatný spánek s konkrétním faktorem ve vašem životě.

Využití co nejvíce

Výhody fitness trackeru se stanou pouze tehdy, když ho používáte. Vyberte si takový, který vyhovuje vašim zvyklostem. Pokud si například nebudete pamatovat nabíjení každých pár dní, podívejte se na modely, které mají baterie s dlouhou životností. Nebo pokud si to vezmete do sprchy, znamená to, že to pravděpodobně zapomenete vrátit a zvážit vodotěsný model.

Jakmile si vyberete ten správný model pro vás, musíte jej stále používat ke sledování dat a zlepšování svého chování. Klinika Mayo doporučila určit vaši základní linii a vidět vaši aktuální úroveň aktivity. Stanovte si dosažitelné cíle. Pokud začínáte na 2 000 krocích denně, zkuste každý den po dobu dvou týdnů přidat dalších 1 000 kroků. Když splníte tento krátkodobý cíl, stanovte si nový. Měli byste si také stanovit dlouhodobější cíle. Například je vaším dlouhodobým cílem odpracovat až 10 000 kroků denně, což je přibližně pět mil pět dní v týdnu.

Ať už jsou vaše cíle jakékoli, nezapomeňte si před zahájením jakéhokoli nového cvičení nebo fitness programu promluvit se svým lékařem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy