Tiskové zprávy

Jak vybrat správný notebook pro vás

huawei smartphone
Foto: huawei.com, Tag: Huawei

Pokud jste na trhu s novým notebookem, bylo by vám odpuštěno, kdybyste se cítili trochu zmateni množstvím možností. Koneckonců, na trhu je obrovský výběr modelů, což výrobci hardwaru každoročně vytlačují desítky nových modelů.

Dobrou zprávou je, že se nemusíte dívat na každý jednotlivý notebook podrobně, protože své možnosti můžete rychle zúžit tím, že položíte několik otázek o tom, co chcete v příštím počítači.

Zvažte přenositelnost i výkon

Každý notebook je kompromisem mezi přenositelností a výkonem a všechny se liší v tom, kde tuto čáru nakreslí. Rychlejší a schopnější stroj potřebuje větší vnitřní součásti a více prostoru, aby je udržel v chladu-což znamená, že skončí větší, těžší a více vybíjí baterii než méně výkonný počítač.

Jak se přenosný výpočetní výkon za posledních několik let zlepšil, tento kompromis se stal méně problémem. Dnes slušné procesory a grafické čipy sklouzávají do štíhlých rámů notebooků. Přesto, pokud chcete notebook, který zvládne ty nejnáročnější úkoly – především hraní her a úpravy videa – bude muset být poměrně robustní.

Jak vybrat správný notebook pro vás (Foto: huawei.com)
Jak vybrat správný notebook pro vás (Foto: huawei.com)

Notebooky najdete tak, aby vyhovovaly každému bodu na stupnici přenositelnosti a výkonu, takže se budete muset rozhodnout, co je pro vás nejdůležitější. Kolik času strávíte přenášením notebooku z místa na místo? Bude muset trvat dlouho mezi nabitím baterie? Jak moc se z toho chcete dostat? Odpovězte na tyto otázky a budete si moci rychle prohlédnout seznam vhodných možností.

Vyberte své specifikace

Jako užitečnou zkratku stačí podívat se na ceny, které vám často napoví, které počítače jsou výkonnější než ostatní. Přesto vám pomůže vědět trochu o tom, s čím máte co do činění.

Centrální procesorová jednotka, známá také jako CPU nebo jednoduše procesor, je mozkem operace a ovládá všechny výpočty, které hučí v obvodech vašeho notebooku. Chcete -li zjistit, jak výkonný je počítačový procesor, podívejte se na odkazy na rychlost hodin (v gigahertzech), což je rychlost, s jakou přemýšlí. Dávejte si také pozor na počet jader, což jsou v podstatě mini CPU: Více jader znamená více simultánního myšlení.

Tyto specifikace se často skrývají za výrazy značek, jako je například Huawei Matebook X Pro. Dávejte si také pozor na generování čipu (procesory Intel 10. generace jsou na prvním místě v roce 2020)-nová generace znamená lepší výkon s menším vybíjením baterie. Proto když přijde nová generace procesorů, často uvidíte ceny notebooků aktualizované plošně.

Další důležitou specifikací je RAM, která v podstatě určuje, kolik může váš notebook v jednu chvíli myslet. Více RAM znamená větší podporu pro spoustu karet prohlížeče, větší obrázky, více otevřených aplikací atd. RAM vám v zásadě umožní dělat mnohem více, aniž byste svůj stroj museli nutně zastavit. Absolutní minimum v dnešní době jsou 4 GB, ačkoli pokud jsou vaše potřeby dokonce poněkud náročné, pravděpodobně budete chtít jít nad to.

Další na řadě: Grafický procesor nebo GPU, což je v podstatě jen CPU věnované grafice. Je to důležité pro hraní her a úpravy videa, ale pro nic jiného to není tak důležité. Pokud jsou pro vás vizuály důležité, nezapomeňte se podívat na rozlišení, které se měří v pixelech. Více pixelů znamená ostřejší obrazovku (a bohužel spíše vybití baterie). Pokud vidíte jinak slušně vypadající stroj za relativně nízkou cenu, sleva může být způsobena tím, že rozlišení obrazovky tam není nejlepší.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy