Internet

Jak vytvořit účet na Facebooku bez zbytečných komplikací

facebook logo nove freebit
Foto: freebit.cz, Tag: Facebook

Jak vytvořit účet na Facebooku (Facebook je nyní přejmenován na Meta) bez zbytečných komplikací a jednoduše se do něj přihlásit? Pomocí tohoto jednoduchého návodu už nebudete muset řešit kde a jak se na Facebook přihlásit. Vše najdete zde – můžete se tedy do vytvoření účtu pustit krok po kroku.

V záplavě existujících sociálních sítí jste zajisté nepřehlédli tu největší a nejpopulárnější z nich – Facebook. Původně ji autoři zamýšleli pouze jako malou studentskou sí, ale postupně se rozrůstala. V dnešní době ji využívají miliony lidí po celém světě. Jestliže se mezi ně chcete také zařadit, následující návod vám poradí, jak si založit účet.

facebook registrace a prihlaseni
Jak vytvořit účet na Facebooku. #facebook

Vše začíná v jednoduchém registračním formuláři. Nejprve se vás zeptá na vaše jméno a příjmení. Abyste se mohli stát členy této sociální sítě, budete navíc potřebovat i funkční emailovou adresu. Patříte-li mezi internetové nováčky a žádnou doposud nedisponujete, můžete si ji zřídit zdarma prostřednictvím služeb jako například Gmail, Yahoo Mail nebo Hotmail. Pokud preferujete české poskytovatele, zkuste Seznam.

Mezi další povinné položky registračního formuláře patří vaše pohlaví a datum narození. Pro dokončení registrace budete potřebovat vymyslet své přístupové heslo. Nezapomínejte v tomto okamžiku na zásady bezpečnosti. Vytvořte si úplně nové heslo, které nepoužíváte pro žádnou jinou službu. Dbejte na to, aby se skládalo z malých a velkých písmen a zároveň obsahovalo alespoň jednu číslici.

Registraci provedete zde

Ve chvíli, kdy vyplníte všechna pole formuláře tak, jak jsme si to ukázali výše, můžete jej odeslat. Jestliže jste se nedopustili žádné chyby, zobrazí se vám žádost o potvrzení vašeho emailu. Registraci provedete pomocí tohoto návodu:

Jak vytvořit účet na Facebooku:

  1. Přejděte na www.facebook.com/r.php.
  2. Zadejte své jméno, e-mail nebo číslo mobilního telefonu, datum narození a pohlaví.
  3. Klikněte na Zaregistrovat se.
  4. Pokud chcete dokončit vytváření účtu, je potřeba potvrdit e-mail nebo telefonní číslo.

Pro dokončení registrace tedy musíte přejít do své emailové schránky, vyhledat v ní příslušnou zprávu a kliknout na potvrzující odkaz. Pokud by vám během následujících minut nic nepřišlo, zkontrolujte si složku „spam“. Často se totiž stane, že emailový server některé důležité zprávy omylem vyhodnotí jako nevyžádanou poštu.

Poté zbývá jen poslední krok. Objeví se jednoduchý průvodce, jenž vám pomůže začít používat všechny nabízené funkce. Nejvíce ze všeho pravděpodobně oceníte nástroj pro usnadnění vyhledávání vašich přátel, kteří se již na Facebooku nacházejí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet