Tiskové zprávy

Jak zachránit telefon před poškozením vodou

huawei smartphone
Foto: huawei.com, Tag: Huawei

Pokud budete po upuštění telefonu do vody jednat rychle, můžete zabránit poškození. Při pokusu o uložení zařízení postupujte podle našich níže uvedených tipů!

Očividně byste měli nejprve telefon co nejrychleji vyjmout z vody. Čím déle tam zůstane, tím více vody nebo kapaliny bude prosakovat prasklinami a otvory. Jakmile vyjdou, jsou určité věci, které musíte udělat hned, a jiné byste se měli absolutně vyvarovat, abyste předešli poškození vodou.

10 kroků k záchraně telefonu poškozeného vodou

  • 1. Vypněte jej, pokud ještě není, a držte jej ve svislé poloze.
  • 2. Vyjměte karty SIM a microSD z jejich slotů.
  • 3. Pokud máte starší telefon, možná budete moci otevřít zadní část a vyjmout baterii. Protože však většina současných smartphonů nemá vyjímatelné baterie a je těžké je rozebrat, bylo by nejlepším krokem odvézt ho do opravny telefonů, než se jej pokusíte rozebrat sami. Existují opravné sady pro kutily a návody na YouTube, které byste mohli sledovat, ale pokud nejste technicky zdatní, je vždy lepší svěřit to profesionálovi.
  • 4. K navlhčení telefonu použijte hadřík, rukáv nebo papírový ručník. Vyvarujte se šíření tekutiny kolem, protože by to mohlo zatlačit do více otvorů telefonu. Prostě nasajte co nejvíce.
  • 5. Pokud je poškození vodou rozsáhlejší, můžete pomocí vakua opatrně vysát vodu uvíznutou v prasklinách, ke kterým se hůře dostanete. Než se do toho pustíte, ujistěte se, že žádné malé části, jako je karta microSD, SIM karta a baterie, nejsou v cestě.
  • 6. Zakopejte telefon do ziplockového sáčku plného nevařené rýže. Rýže je skvělá pro absorpci kapaliny, což je ve skutečnosti běžná metoda pro sušení smartphonů a tabletů. Můžete si také koupit vyhrazené sáčky na sušení telefonu, které se vyplatí mít doma, pokud jste neohrabaný typ. Pokud je ještě nemáte, neváhejte si je koupit. Čas je podstatný, a proto co nejdříve zapojte telefon do rýže.
  • 7. Nechte telefon jeden nebo dva dny uschnout. Nenechte se zlákat k zapnutí, abyste zjistili, zda stále funguje. Vložte SIM kartu do starého telefonu nebo se zeptejte přítele nebo příbuzného, ​​zda mají náhradní zařízení, které si můžete půjčit, například Huawei P40.
  • 8. Po několika dnech můžete telefon vyjmout z rýže, vložit baterii a zapnout.
  • 9. Pokud se váš telefon nezapne, zkuste jej nabít. Pokud to nefunguje, baterie může být poškozená. Můžete zkusit vyměnit baterii nebo zvážit odvoz smartphonu do servisu a nechat se zkontrolovat odborníkem.
  • 10. Pokud se váš smartphone zapnul a běží tak, jak by měl, měli byste jej ještě několik dní bedlivě sledovat, abyste zjistili, zda si všimnete něčeho neobvyklého. Pusťte si hudbu a zkontrolujte reproduktory a ujistěte se, že dotykový displej stále reaguje tak, jak by měl. V budoucnu se vyhněte tomu, abyste si s sebou vzali telefon, když jdete do bazénu, použijete koupelnu nebo umyjete nádobí, abyste se vyhnuli nehodám.

Voděodolná pouzdra

Naštěstí vám tyto kroky pomohly zachránit váš telefon před smrtí utonutím. Pokud chcete svůj telefon v budoucnu chránit před poškozením vodou, můžete si také zakoupit vodotěsné pouzdro na telefon.

Voděodolné a vodotěsné telefony

Řada telefonů je inzerována jako vodotěsná nebo vodotěsná. Uvědomte si, že když to řeknou výrobci telefonů, platí to pouze za zvláštních okolností. Odolnost telefonu vůči vodě často závisí na čistotě vody, hloubce ponoření a době, po kterou je telefon ponořen. Nedoporučujeme testovat odolnost vašeho smartphonu proti vodě vložením do pračky nebo hodením do bazénu.

Pokud má váš telefon krytí IP53, věnujte zvláštní pozornost – to znamená, že je voděodolný jen částečně a nevydrží stříkání vody. Ačkoli výrobci mohou tvrdit opak, smartphony s tímto hodnocením se mohou při použití v dešti dokonce poškodit.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy