Mobilní telefony

Jaká je optimální kondice baterie u iPhonu

iphone nabijeni
Foto: pixabay.com, Tag: iPhone

Baterie u iPhonu je diskutované téma. Apple v operačním systému iOS 13 uvedl novou funkci na optimalizaci kondice baterie. Jedná se o optimalizované nabíjení akumulátoru. Jak funguje a co s baterií dělá? Šetří baterii a tím udrží déle bezvadnou kondici?

Novinka v systému funguje následovně. Optimalizuje a nenabíjí baterii na více jak 80 %. Do plné kapacity nabije baterii před tím, než začnete telefon používat. Dle screenu vidíte, že se telefon v čase 22:40 nabil na 80 % a začne se opět nabíjet v 4:30 ráno. Pokud tedy telefon vezmete po probuzení do ruky. Bude nabitý.

Obecně nesvědčí akumulátorům to, když jsou delší dobu nabité na 100 %. Na 80 %? Tímto stavem se prodlouží celková kondice. Nové trendy v nabíjení baterie klepou na dveře.

kondice baterie u iPhonu
Optimální kondice baterie u iPhonu. #iphone

Optimální kondice vůči času použití

Kondici baterie najdete v nastavení iPhonu v sekci Baterie (Nastavení > Baterie). Najdete tam, zdali telefon pracuje v běžném režimu nebo potřebuje baterii vyměnit. Kondice se liší dle toho, jak se o baterii staráte. Jakým způsobem a kdy baterii nabíjíte. Čím a za jakých podmínek. Optimální procentuální stav nejde definovat. Máme však k porovnání hodnoty od běžných uživatelů.

iPhone X10 měsíců používáníKondice 80 %
iPhone Xs Max10 měsíců používáníKondice 95 %
iPhone 712 měsíců používáníKondice 86 %
iPhone 818 měsíců používáníKondice 89 %
iPhone Xs10 měsíců používáníKondice 89 %
iPhone SE24 měsíců používáníKondice 87 %
iPhone 6 Plus60 měsíců používáníKondice 82 %

V tabulce najdete o jaký telefon se jedná. Čas používání telefonu. A na závěr, jakou kondici baterie hlásí operační systém. Určitě se podělte do komentářů, jak je na tom právě váš telefon.

Jak nabíjet a skladovat baterii?

V telefonu najdete nejmodernější technologii baterií – lithium‑iontové. Zařízení je konstruované tak, aby dobře fungovalo v širokém rozsahu teplot. Optimální teplotní rozmezí je 16 až 22°C. Nabíjení je doporučeno od 20 do 80 % celkové kapacity baterie. Pokud zařízení budete delší dobu skladovat, je nutné je nabít na minimálně 40 %. Aby baterie dobře fungovala, je zařízení nutné provozovat s nejnovějším operačním systémem.

Pozor na vysoké teploty. Vysoká teplota baterii určitě nesvědčí. Nevyplatí se nabíjet smartphone a hrát při tom náročnou grafickou hru nebo jakkoliv telefon zatěžovat. Vysoké teploty baterii degradují. Také se stává, že při nabíjení musíte sundat nějaké typy krytů. iPhone, iPad, iPod a Apple Watch nejlépe fungují při teplotách prostředí od 0 do 35°C. Skladovací teplota: -20 až 45°C.

Informace o využití baterie

V iOS můžete snadno pracovat s výdrží baterie zařízení, protože se dá zobrazit poměrné využívání baterie jednotlivými aplikacemi (pokud se zařízení právě nedobíjí). Na informace o využívání baterie se můžte podívat v Nastavení > Baterie.

informace vyuziti baterie
Informace o využití baterie

Jak z zařízení vyždímat maximum?

Prvním žroutem elektrické energie je jas displeje. Jeho automatizací nebo nastavením na nižší hodnotu prodloužíte výdrž baterie. Pokud zařízení potřebujete provozovat s daty, připoj jej na WiFi. Mobilní data pro svůj provoz potřebují mnohem více energie, než WiFi připojení. Režim nízké spotřeby. Ten můžete zapnout v Nastavení > Baterie. Režim nízké spotřeby sníží jas displeje, zoptimalizuje výkon zařízení a omezí animace v systému na minimum.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

3 Comments

  1. Dobrý večer, iPhone 7 mám 2 roky a mám kondici 81%… Vydrží mi skoro celý den.

  2. Kondice baterie iPhone X po 10 měsících používání je 80%? Mám 2 roky a má 86%, nabíjím denně a rozhodně není šetřen (data, bluetooth, běžný používání – celý den).

  3. IPHONE X – 2,5 roku, bez toho aniž bych řešil nabíjení ukazuje 86%.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony