Jaké mobilní značky u nás vedou?Autor: 07/08/2012 0 1399 shlédnutí

Nedávný průzkum trhu s mobilními produkty nás určitě překvapil. A čím že to bylo? Tablety jsou v této době žádanější, než chytré telefony neboli smartphony. Tento článek ale nebude o tabletech, nýbrž o smartphonech, které vládnou svou prodejností právě v Česku.

Samsung, Apple a Nokia? Ano, právě tyto značky se uchytily na předních místech s prodejností telefonů v České republice. My se teď podíváme na to, jaké stroje jsou v žebříčcích na klíčových místech. S prodejností asi nejvíce zamával Samsung Galaxy Ace, který je v žebříčku operátora Vodafone na prvním místě. Hned na druhém místě se nachází jablečný iPhone 4S.

U operátora T-Mobile je na špici smartphone Samsung E1170i, hned v závěsu číhá Nokia C2-01 a Nokia C1-01. U operátora O2 je nejprodávanějším telefonem Samsung Galaxy Y, dále Nokia C2-01 a Samsung Galaxy Mini.

„V letošním prvním pololetí představovaly chytré telefony 52 procent všech prodaných mobilních telefonů, loni ve stejném období to byla přibližně jedna třetina,“ uvedl mluvčí T-Mobilu Jiří Janeček. Chytré telefony tvořily zhruba dvě třetiny všech prodaných přístrojů u Vodafonu. „Jejich podíl by se mohl zvýšit až k hranici 80 procent, zbytek budou i nadále tvořit obyčejné přístroje bez operačního systému,“ řekl ČTK manažer portfolia telefonů Vodafonu David Novák.

Jak je vidět, tak třeba Samsung Galaxy S3 v naší republice příliš neletí, což se docela divím a ani u jednoho operátora není v TOP deseti nejprodávanějších produktech. To se ale může samozřejmě změnit v dalším kvartálu. Ale i tak v téhle době inkasuje již deset milionů prodaných kusů, za což také samozřejmě může velká reklama na olympijských hrách v Londýně, kterou si lidé ze Samsungu vychutnávají plnými reklamními doušky.Autor

             

Martin Kohout

Deset let administrátorem. Oblíbené tagy: iPhone, Apple, smartphony a SEO.

Tady jsem doma: https://freebit.cz

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!