Hardware

Jaké jsou Apple Watch 7? Co říkají recenze na internetu

apple watch 7
Foto: apple.com, Tag: Apple

Nové chytré hodinky z dílny Apple se už začaly prodávat v Česku. Jaké Apple Watch Series 7 jsou a co si o nich myslí recenzenti, kteří už měli možnost je naživo vyzkoušet?

Hodinky se chlubí tenčími rámečky i větší displej

Apple Watch Series 7 nabízejí řadu změn. K těm viditelným už na první pohled jednoznačně patří rozměrnější displej. Díky integrování větší obrazovky se používání hodinek stane komfortnější, ale i praktičtější.

Ti, kdo se obávají, že hodinky tím nepříjemně „nabobtnaly“ mohou zůstat v klidu. Jak vysvětluje přímo Apple, přepracováním displeje se podařilo rámeček zmenšit dokonce o 40 %. Což prakticky znamená, že plocha obrazovky je momentálně přibližně o 20 % větší než na Series 6. A o více než 50 % větší než na Series 3.

Na novém Retina displeji taktéž řada uživatelů ocení nejen velikost, ale i to, že obrazovka zůstává pořád zapnutá. Zároveň Apple displeji přidat o 70 % více jasu, když se uživatel nachází uvnitř a má ruku s hodinkami dole.

Jaké jsou Apple Watch 7? (Foto: apple.com)
Jaké jsou Apple Watch 7? (Foto: apple.com)

Ne všichni za Always-on displej značku chválí. Podle prvotních zkušeností není zkrátka rozdíl natolik výrazný, pokud nové Apple Watch Series 7 porovnáme se staršími Series 5, do nichž tuto funkci Apple implementoval vůbec poprvé.

Apple vsází na standardní design s vyšší odolností

Co se týče designu, žádná převratná změna se tak prakticky nekoná. Nepřišlo designově sjednocení s iPhony nebo třeba iPadem mini, o kterém se ještě před uvedením hodinek hovořilo. Apple opět vsadil na zaoblené linie, a to jak u displeje, tak i u těla hodinek.

Díky zúženým rámečkům však alespoň zařízení získalo moderní punc. Subjektivně se ne všem uživatelům líbí barevné provedení. Inkoustové ladění je dokonale věrné svému názvu a na první pohled je jednoznačně znatelně tmavší než starší varianty. Aktuálních barevných variet je celkem 5 a Apple nabízí hliníkové i ocelové provedení.

Zároveň se může zařízení pyšnit vysokou odolností. V poslední generaci jsou hodinky Apple Watch Series 7 osazeny vůbec nejpevnějším předním sklíčkem, které má Apple v nabídce. Zařízení též vykazuje odolnost proti prachu v souladu s normou IP6X1. Hodinky jsou voděodolné, voděodolnost s označením WR50 je vhodná pro plavání až v hloubce 50 metrů.

Baterie částečně zklamala, výdrž rovněž

Nová verze hodinek zaručí až o 33 % rychlejší nabíjení. To vyvažuje jisté zklamání z výdrže baterie. Uživatelé se musejí spokojit s deklarovanou celodenní životností (18 hodin), byť se od novinky očekávalo znatelně více.

Osazeny jsou hodinky čipem S7. Tím se v jejich specifikaci nic nezměnilo, stejný nalezneme už u Series 6 a 5. I v tomto ohledu se tak pro mnohé fanoušky „jablečných“ výrobků staly nové chytré hodinky mírným zklamáním. Při běžném používání vás tento parametr softwarově zásadněji naštěstí omezovat nebude, nicméně jak vyvarují recenzenti, čas spouštění je skutečně dlouhý.

Dostupné funkce jednoznačně potěší

Vynahradí vám to alespoň velké množství dostupných funkcí. Apple Watch Series 7 se zařadily k nejvybavenějším chytrým hodinkám na trhu.

Kromě klasických funkcí, jako je kalendář, stopky nebo budík, si uživatelé mohou vyzkoušet například hlasovou asistentku Siri nebo možnost bezkontaktních plateb v Apple Pay. Na hodinkách snadno vyřídíte telefonní hovory a radost udělají i propracované notifikace. Apple nezapomněl svým hodinkám dát do vínku rovněž klasickou virtuální QWERTZ klávesnici. Díky tomu můžete velmi snadno odpovídat na zprávy, a to aniž byste momentálně museli mít u ruky svůj iPhone.

Novinka vám také umožní udržovat si snadno kompletní přehled o veškerých svých aktivitách i o zdraví. Stěžejní pro vás tak zůstávají tři proužky indikující pohyb, cvičení a stání.

A kolik za to všechno

Tradičně zajímá řadu uživatelů na prvním místě cena. V USA nasadila značka Apple startovací cenu 399 USD.

Dnes už je známo, že v tuzemsku si mají zájemci připravit částku začínající na 10 990 Kč. Oficiálně se novinka od Apple dostala do prodeje od 15. října 2021. Do prodeje ji nabídne hned několik e-shopů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware