Mobilní telefony

Jaké novinky v mobilních telefonech očekávat v roce 2022?

smartphone novy
Foto: pixabay.com, Tag: Smartphone

Rok 2022 bude doslova nabitý vlajkovými loděmi výrobců smartphonů. Které modely můžeme už na začátku letošního roku zařadit mezi ty nejzajímavější?

Samsung Galaxy S22

Vlajková loď společnosti Samsung se nazývá Samsung Galaxy S22. Podle neoficiálních specifikací by přístroj měl být vybaven LTPS AMOLED displejem o úhlopříčce 6,8 palců, rozlišením QHD+ a variabilní obnovovací frekvencí až 120 Hz.

Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22

Co se týče dalších parametrů, hovoří se o tom, že nový Samsung bude pohánět čipset Snapdragon 8 Gen 1 a Exynos 2200 a12 případně 16 GB operační paměti. I další specifikace působí poměrně zajímavě. Připravovaný smartpohone nabídne 256, 512 GB či 1 TB interní paměti.

Xiaomi 12

Čínský výrobce mobilních telefonů Xiaomi stihl svoje přední modely představit ještě na konci uplynulého roku, evropská premiéra je však zatím v nedohlednu. Předpokládaný termín je první čtvrtletí tohoto roku, možná již v březnu.

Xiaomi 12
Xiaomi 12

Tento přístroj nabídne moderní čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen. Zbrusu nový procesor doplní i vysoce kvalitní fotovýbava. Mobilní telefon je rovněž vybaven zaobleným OLED displejem o velikosti 6,28 palce. Zájemce o novinku může zlákat také rychlé nabíjení a u Xiaomi tradičně vzhledem k výbavě i poměrně příjemná cena.

OnePlus 10

Značka OnePlus se rovněž již stihla pochlubit prémiovým zástupcem nazvaným OnePlus 10. Klíčovým „tahákem“ tohoto modelu budou hlavně skleněná záda a keramický fotomodul.

O výkonnost se v případě OnePlus 10 se stará Snapdragon 8 Gen 1. Potěší také 6,7palcový displej typu LPTO AMOLED panelem s 2K rozlišením a adaptivní obnovovací frekvencí s maximem na 120 H. Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 50 Mpx a puncem Hasselblad. Baterie potěší kapacitou 5000 mAh.

Huawei P60

Na novinky se chystá také značka Huawei. Konkrétně přichází s modelem nazvaným Huawei P60. Přístroj nabídne displej s úhlopříčkou 6,58 palce. Půjde o obrazovku typu OLED s rozlišením 1200 x 2640 pixelů. Pohánět jej bude procesor HiSilicon Kirin 990 5G (7 nm+) společně s 8 GB RAM a nabídne celkovou kapacitu vnitřního úložiště 256 GB.

Nadcházející mobilní telefon by se měl na mimoevropské trhy podívat v září tohoto roku. Půjde o stylové zařízení, které si právem zaslouží pověst vlajkové lodi svého tvůrce.

iPhone

K produkci nových modelů se během letošního roku přidá také Apple. Tradičně dostanou novinkové iPhony číselné označení, ty nadcházející mobily by měly být s pořadovým číslem 14. K jejich představení dojde na podzim.

Řada specifikací je tak zatím na bázi nijak nepodložených spekulací. Mluví se tedy prozatím o tom, že se budou jednotlivé telefony v nové řadě modernizovat a Apple tak například odstraní výřez. Okraj kolem displeje by však i u nadcházejících mobilů měl zůstat, jak vyplývá z prvotních dostupných údajů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony