Mobilní telefonyZe světa IT

Xperia Z: Japonec směle zlevňuje

Příchod japonského veledíla na český trh se v skutku vydařil, nicméně Sony zvolilo dosti nadsazenou cenu modelu Sony Xperia Z, jež se začal prodávat za cenově „nepříjemných“ 16 990 Kč. Nicméně právě v těchto dnech společnost upravuje cenu vlajkového modelu.

S příchodem modelu LG Nexus 4 a dalších strojů, např. přicházejícího smartphonu Samsung Galaxy S4 společnost upravuje cenu modelu Z již po startu na trhu, a to na příjemných 15 790 Kč. Můžete se tedy nechat unášet lépe znějícím číslem, ač je pro střední třídu uživatelů pořád ještě vysoké. Nicméně však nepředpokládáme, že by se měla cena modelu zvyšovat.

Sony Xperia Z - Sony upravuje cenu pro český trh

Pokud srovnáme další zařízení v této cenové hladině, máme opravdu z čeho vybírat. Každopádně bychom se neměli ukvapovat nevýhodnou koupí ihned po uvedení na trh. Můžeme se tímto vyvarovat nezdarům, které nové Xperie měly během uvedení na další trhy, smartphony zamrzaly. Aktuální prodejní cenu můžete sledovat na grafu níže.

Pojďme se podívat a oživit si specifikaci mobilního telefonu. Modely Xperia Z a Xperia ZL s kódovým označením Yuga a Odin se pasují do role těch nejchytřejších a nejmodernějších telefonů, které společnost představila na letošním CESu v Las Vegas. Oba z jmenovaných vlastní 5 palcový 1080p LCD Full HD displej, jež výkonově doplňuje čtyřjádrový 1,5 GHz Snapdragon S4 Pro a 2 gigabajty operační paměti RAM. Co se týče konektivity, nabídne LTE, HSPA+, WiFi, Bluetooth, GPS, NFC a FM rádio.

Grafický čip je u mobilního produktu řešen křemíkem Adreno 320, ten bude sytit kvalitně propracovaný displej okořeněný technologií Bravia Engine 2. Můžeme se také těšit na 13 megapixelový digitální snímač okořeněný technologií Exmor RS, která vlastní určité proporce z předchozí technologie Exmor R, jež byla aplikována na stájové digitální fotoaparáty či videokamery.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony