Tiskové zprávyZe světa IT

Jednoduchou tvorbu moderního webu lze zvládnout i svépomocí, jak na to?

WIX com

Vytvořit si vlastní webové stránky může dnes každý. Není potřeba být programátor nebo talentovaný grafik. Tvorba webových stránek je tak jednoduchá, že ji zvládne i malé dítě, které dokáže ovládat počítač. V tomto článku se podíváme na všechny potřebné věci, které potřebujete vědět předtím, než se pustíte do tvorby vlastního webu. Co budete vše potřebovat? Jaké jsou možnosti tvorby webstránek? Na vše si určitě odpovíme.

Před tvorbou se zamyslete, proč chcete vytvořit vlastní webové stránky

Víte proč si chcete vytvořit svoje webové stránky? Chcete blogovat nebo mít tematickou stránku či si vytvořit web, který bude propagovat vaše nové služby? Před samotnou tvorbou je dobré vědět, proč se chcete naučit tvořit web svépomocí. Někdy je lepší nechat tvorbu stránek na profesionálech. Obzvláště, když chcete vytvořit velký e-shop. Pokud však nemáte dostatek financí, musíte sáhnout po jiném řešení. V takovém případě máte několik možností.

Naplánujte si strukturu webu a máte půl hotovo

Před samotnou tvorbou je dobré naplánovat strukturu webu. Připravte si rubriky, které chcete mít na stránkách. Je také dobré vědět, jak jednotlivé stránky budou na sebe navazovat. Nezapomínejte ani na přehlednou strukturu webstránek. Návštěvník se musí vyznat ve vašich stránkách. Pokud chcete aby na nich trávil určitý čas, je zapotřebí, aby mu bylo příjemně. Grafika a design webu by měl být přívětivý. Ošklivý design a nepřehledná navigace může udělat z jinak hodnotných stránek naprostý brak. Důležitá je také celková doba načítání stránek, návštěvníci dnes bohužel nechtějí čekat.

Máme strukturu a co dál?

Máte vymyšlenou strukturu a jste s ní spokojeni. Nyní je na výběr z několika možností. Z dlouhodobého hlediska je dobré naučit se jazyk HTML a postavit své stránky od podlahy. Vždy si je budete moci upravit podle svého a budete vědět, co si můžete dovolit. Naučit se však kódovat webové stránky je poněkud složitý a zdlouhavý proces.

Jednoduchou tvorbu moderního webu lze zvládnout i svépomocí, jak na to?

Jednoduchou tvorbu moderního webu lze zvládnout i svépomocí. (Zdroj: WIX.com)

Navíc ne každý touží po tom rozumět tvorbě stránek od píky a stačí mu jen web, který bude fungovat. V takovém případě se nabízí další možnosti. Využít můžete WISIWYG editor. V těchto programech snadno poskládáte stránku v grafickém prostředí, které je jednoduché a rychle v něm postavíte web aniž byste znali potřebný kód. Existují i elegantnější řešení, které jsou rychlejší a uživatelsky příjemnějším řešením. O těch si povíme.

Řešení téměř na míru v podobě redakčních systémů

Další možností, jak si vybudovat stránky od základu, jsou redakční systémy. Ty nabízí možnost vytvořit portfolio, blog nebo eshop doslova na koleni a bez potřeby znát kód. Stačí ovládat počítač a orientovat se v prostředí internetu. Jedním z oblíbených nástrojů je například platforma Wix.com. Konkurenční službou je například tvorba webových stránek na míru, ale ta je ve většině případů drahá a zdlouhavá.

Základní služby jsou komplet zdarma a nemusíte platit ani za doménu nebo hosting. Jde o to jen zvolit správný název domény a počet volného prostoru pro webové stránky. V případě, že budete chtít VIP řešení, budete muset měsíčně utratit 24 eur, což není mnoho. Nejedná se o složitý proces a vše se dá poměrně rychle naučit. V základním tarifu je částečné omezení, pokud chcete mít tvorbu webu za co nejnižší finanční částku. Například je zdarma celá řada šablon nebo pluginů. Jejich funkce a možnosti následují zvolený tarif.

Prémiové šablony a pluginy nabízí celou řadu výhod. Za poměrně malou částku získáte kvalitní služby, možnost úpravy šablony pomocí drag & drop funkce, technickou podporu a plné využívání funkcí. Jak je patrné Wix.com je skvělým nástrojem, jak si vytvořit za žádné nebo minimální peníze svůj vlastní web. V základních tarifech najdete neomezený přenos dat, připojení vlastní domény, prémiovou podporu, doménu zdarma, web bez vložených reklam, vlastní ikonu stránek nebo aplikaci Form Builder.

Řešení pro absolutní nováčky existuje

Pokud hledáte skutečně jednoduché řešení pro tvorbu webu a začínáte zoufat, že nic takového neexistuje, ještě s tím chvíli vydržte. Výše jsme se zmínili o službě Wix.com, která nabízí možnost, jak si snadno vytvořit web bez znalostí. Musíte umět číst. Portál Wix.com nabízí krásné šablony od profesionálních designérů, optimalizované stránky pro mobilní zařízení, možnost dokoupení domény, velké úložiště, SEO optimalizaci a zákaznickou podporu. To vše zčásti zdarma a v češtině.

Tvorba webových stránek funguje na funkci drag & drop. Jednotlivé prvky stránky do sebe skládáte jako puzzle. Rozvržení stránek je jen ve vašich rukách. Nejste ničím omezeni a tvořit můžete podle své fantazie. Základní služby jsou zcela zdarma. Při prémiovém plánu dostanete řadu rozšíření, které využijete v případě, že jste pokročilý uživatel nebo plánujete rozvíjet své úmysly na internetu. Začít se však dá s málem a do začátku vám stačí verze zdarma. Zakoupit rozšíření můžete kdykoliv. Upgrade pak umožní ještě vyšší level tvorby a s výsledkem budete opravdu spokojeni.

Zkuste si vytvořit webové stránky opravdu jednoduše a poté se do komentářů pod článkem podělte, jaké máte z tvorbou zkušenosti. Určitě budete příjemně překvapeni, jak moc je to jednoduché. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy