HardwareZe světa IT

Jobsův dům je středem pozornosti

apple logo

Kalifornská ulice Crist Drive v Los Altos je bezesporu místem, kde vzkvétala v garáži nová míza pro počítačové stroje se znakem nakousnutého jablka. Ano, bavíme se o domu Steva Jobse, který by se dle informací mohl stát památkou města. Pokud však znáte celou historii rozkvětu desktopového prostředí, dalo by se o úspěchu tohoto pokrokového nadšence s pevným zasvěcením do moderních technologií zdařile spekulovat.

To však nemění nic na tom, že se dům Steva Jobse zařadí na historickou soupisku těch nejnavštěvovanějších míst na zeměkouli. Rozhoduje o tom tamní komise pro správu budov a chce toto místo zachovat pro další generace nadšenců do moderních technologií a příznivce společnosti Apple. Připravili jsme pro vás také pár volně přeložených vět z úst Sapna Marfitia, který je členem právě této komise.


Zvětšit mapu

„Rodinný dům, kde mladý Steve Jobs postavil první počítač Apple se může brzy stát chráněným historickým místem. Sedmičlenná komise v Los Altos naplánovala historické oceňování majetku pro jednopatrový dům s garáží. Pokud bude vše schváleno, pak dům na 2066 Crist Drive v Los Altos v Kalifornii bude muset být zachován.“

„Steve je považován za génia, který mísil technologie a kreativitu, tak i uváděl na trh nové výrobky – a to velice dynamicky, které dramaticky změnily šest odvětví – osobní počítače, animované filmy, hudbu, telefony, tablety a digitální publikování. Jeho vliv podle prognóz bude pociťovat několik budoucích generací,“ dodává člen komise Sapna Marfatia a vysvětluje historický význam domu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware