John Browett nastupuje do AppluAutor: 31/01/2012 0 comments 785 shlédnutí

Společnost Apple oznámila, že do ní nastoupí John Browett jako senior viceprezident pro retail, přímo zodpovědný generálnímu řediteli Timu Cookovi.

Browett do společnosti přichází z evropského řetězce prodejen elektroniky Dixons Retail, kde byl od roku 2007 generálním ředitelem. Od dubna bude zodpovídat za retailovou strategii společnosti Apple a další expanzi prodejen Apple po celém světě.

„Naše prodejny jsou v první řadě o službách zákazníkům a John toto odhodlání sdílí jako nikdo jiný, s kým jsme se setkali,“ řekl Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple. „Jsme nadšeni, že rozšíří náš tým a přinese do společnosti Apple své bohaté zkušenosti z maloobchodu.“

Před nástupem do společnosti Dixons Retail zastával Browett řadu manažerských pozic ve společnosti Tesco plc včetně funkce generálního ředitele podnikové jednotky Tesco.com. Předtím se zabýval poradenstvím pro klienty z oblasti maloobchodu a spotřebního zboží ve společnosti Boston Consulting Group. Vystudoval přírodní vědy na univerzitě v Cambridge a má titul MBA z Wharton Business School.

Společnost Apple je tvůrcem počítačů Mac, nejlepších osobních počítačů na světě, a softwaru OS X, iLife, iWork a profesionálních aplikací.

Apple je se svými přehrávači iPod a online obchodem iTunes lídrem revoluce digitální hudby. Společnost Apple od základu změnila mobilní telefon revolučním iPhonem a obchodem App Store a iPadem definuje budoucnost mobilních multimediálních a počítačových zařízení.Autor

Martin Kohout

V ruce iPhone. Technologie. Novinky. Smartphone.

Web: https://freebit.cz

Chceš se vyjádřit? Tento článek okomentuj, projev názor!