Tiskové zprávyZe světa IT

John Browett nastupuje do Applu

Společnost Apple oznámila, že do ní nastoupí John Browett jako senior viceprezident pro retail, přímo zodpovědný generálnímu řediteli Timu Cookovi.

Browett do společnosti přichází z evropského řetězce prodejen elektroniky Dixons Retail, kde byl od roku 2007 generálním ředitelem. Od dubna bude zodpovídat za retailovou strategii společnosti Apple a další expanzi prodejen Apple po celém světě.

apple retail john browett

„Naše prodejny jsou v první řadě o službách zákazníkům a John toto odhodlání sdílí jako nikdo jiný, s kým jsme se setkali,“ řekl Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple. „Jsme nadšeni, že rozšíří náš tým a přinese do společnosti Apple své bohaté zkušenosti z maloobchodu.“

Před nástupem do společnosti Dixons Retail zastával Browett řadu manažerských pozic ve společnosti Tesco plc včetně funkce generálního ředitele podnikové jednotky Tesco.com. Předtím se zabýval poradenstvím pro klienty z oblasti maloobchodu a spotřebního zboží ve společnosti Boston Consulting Group. Vystudoval přírodní vědy na univerzitě v Cambridge a má titul MBA z Wharton Business School.

Společnost Apple je tvůrcem počítačů Mac, nejlepších osobních počítačů na světě, a softwaru OS X, iLife, iWork a profesionálních aplikací.

Apple je se svými přehrávači iPod a online obchodem iTunes lídrem revoluce digitální hudby. Společnost Apple od základu změnila mobilní telefon revolučním iPhonem a obchodem App Store a iPadem definuje budoucnost mobilních multimediálních a počítačových zařízení.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy