Tiskové zprávy

Kaspersky odhalil zvýšenou aktivitu podvodníků při uvádění nových herních konzolí na trh

kaspersky logo freebit
Foto » Kaspersky Lab

Zvýšenou aktivitu internetových podvodníků v souvislosti s uváděním nové generace herních konzolí na trh zaznamenala společnost Kaspersky. Útočníci se snaží k vlastnímu prospěchu využít příchodu nové PlayStation, a zneužívají k tomu falešné internetové stránky s nabídkou předobjednávek.

Jenom během října Kaspersky odhalil po celém světě na 130 podezřelých zdrojů zmiňujících PlayStation, což odpovídá celé polovině obdobně zaměřených škodlivých stránek detekovaných mezi lednem a říjnem letošního roku.

playstation logo nove
Kaspersky odhalil zvýšenou aktivitu podvodníků (Foto: PlayStation)

Škodlivé stránky nabízejí možnost předobjednat si PlayStation 5 s tím, že uživatel musí uvést své osobní údaje a zaplatit předem. Některé webové stránky dokonce nabízely možnost koupě konzole za nižší než oficiálně stanovenou cenu. Další inzerovaly i předchozí generace PlayStation 4 za speciální zvýhodněnou cenu, již podvodníci zdůvodnili snahou vyprázdnit sklady před uvedením nové generace této herní konzole.

„Chtěli bychom uživatelům připomenout, že pokud se nějaká nabídka zdá až příliš výhodná, než aby to mohla být pravda, s největší pravděpodobností půjde o podvod. Informaci o slevách a předobjednávkách by si měli ověřit z důvěryhodných zdrojů. Rovněž nedoporučujeme klikat na odkazy v podezřelých e-mailech, zprávách na messengeru a na sociálních sítích. Rozhodně lze doporučit instalaci bezpečnostního softwaru s aktualizovanou databází phishingů a spamů,“ říká Tatyana Sidorina, bezpečnostní expertka společnosti Kaspersky.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy