Internet

Kde sledovat a jak stáhnout seriál Hra na oliheň?

Hra na olihen
Foto: netflix.com, Tag: Netflix

Jihokorejský seriál Hra na oliheň dobývá svět. Zaujal i tuzemské diváky. Kde se na něj můžete podívat a lze si seriál stáhnout?

O čem je seriál Hra na oliheň

Hra na oliheň (Squid Game) se stala historicky nejsledovanějším seriálem z produkce streamovací platformy Netflix. Devítidílný seriál se veze na vlnách trendu, který předznamenala už filmová série Hunger Games.

Děj je poměrně prostý: Skupina lidí v tíživé finanční situaci se proti sobě utkává v bizarní soutěži. Její součástí jsou známé dětské hry, hrají se kuličky, přetahování lanem i obdoba v Česku známé hry Cukr, káva, limonáda.

Místo nevinné dětské zábavy však na diváka čeká brutální podívaná. Kdo neuspěje, je jednoduše ze hry odstraněn. Přesto se však s vidinou vysoké finanční odměny lidé do nelidské zábavy zapojují. S každou další mrtvolou se však paradoxně zbylým přeživším zvyšuje šance na výhru.

Na seriál se snášejí superlativy, které nejčastěji vyzdvihují to, že je doslova nabitý emocemi a podařilo se v něm vykreslit mimořádně působivý obraz toho, co jsou lidé ochotni udělat, pokud jim jde o peníze a dostanou se pod existenciální tlak. Víc už ale neprozradíme, podívejte se na tento fenomén raději sami.

Kde se na seriál Hra na oliheň podívat

Oficiálně je pochopitelně možné sledovat seriál přímo na platformě Netlix. Zatím vyšla první série, která má 9 dílů.

Každý z nich má cca hodinovou stopáž. Pokud se na ně plánujete dívat, rozhodně od obrazovek odežeňte děti. Pro ně hra na Oliheň vzhledem k násilným scénám vhodná v žádném případě není. Ostatně seriál je přímo podle samotného Netflixu vhodný pro diváky až od 15 let.

Kde sledovat a jak stáhnout seriál Hra na oliheň? (Foto: netflix.com)
Kde sledovat a jak stáhnout seriál Hra na oliheň? (Foto: netflix.com)

Vzhledem k fenomenálnímu úspěchu seriálu se tak fanoušci po celém světě logicky ptají, kdy se dočkáme série druhé. Natáčení však zkomplikovala pandemie, která ostatně přidělává vrásky celému filmovému průmyslu.

O datu vydání druhé série tak zatím nic bližšího není známo. Spekuluje se o tom, že si fanoušci budou muset počkat až do podzimu 2022.

Mnozí také zastávají názor, že žádná druhá série nebude. Jiní se už teď nadšeně těší a spoléhají na to, že pokračování bude minimálně stejně zdařilé jako první díly. Zatím se tak musíme nechat překvapit, co korejští tvůrci vymyslí.

Dá se sledovat seriál ještě jinde?

Fanoušci seriálu si pochopitelně našli způsob, jak se k fenoménu dostat, a to dokonce zdarma. Využít můžete například web svetserialu.to. Na portálu je seriál dostupný s českými titulky, a to kompletní první řada.

Nezahálely ani jiní čeští provozovatelé. Možnost sledovat kompletní epizody již prakticky kultovního seriálu nabízí také web najserialy.to. Opět máte možnost pohodlně sledovat seriál s českými titulky, a navíc zcela zdarma. Musíte však strpět reklamy. Bez reklam je dostupný teprve prémium účet, upozorňují provozovatelé hned v úvodu.

Nemusíte se na žádný z webů registrovat, kde sledování se dostanete i jako úplně anonymní divák. Pokud by vám výše zmiňované weby nevyhovovaly, můžete se po zadání příslušných klíčových slov porozhlédnout ještě na dalších webech. Naopak na oblíbené platformě Youtube ovšem seriál nenajdete kvůli autorským právům.

Můžu si seriál zdarma stáhnout?

Seriál je k dispozici také na oblíbené české platformě ulozto.cz nebo na datoid.cz. A to opět i s českými titulky, toho, že byste si neužili jednotlivé dialogy, se tak nemusíte obávat. Vyzkoušet můžete v tuzemských podmínkách i stahování přes torrenty.

Například tuzemský portál moviezoneclub.online vás upozorňuje, že k tomu, abyste se mohli na seriál dívat, si musíte zařídit účet. To by vám mělo zabrat méně než minutu, navíc je registrace zcela zdarma. Zato však portál kromě shlédnutí nabízí i odkaz ke stažení.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet