Ze světa IT

Kdo vypadl v pořadu SuperStar 2020 a jak jej sledovat online?

superstar logo freebit
Foto: SuperStar

Soutěž SuperStar dospěla do dalšího ročníku. Kde a jak sledovat přenosy z ročníku 2020? Je to možné i online.

Kde se vzala SuperStar

Tuzemská soutěž talentů Česko hledá SuperStar je českou odnoží britské soutěže Pop Idol. Národní mutace se vysílaly v mnoha zemích a z hledání pěvecké hvězdy se stal nadmíru úspěšný televizní pořad s prvky reality show.

Vůbec první epizoda se v tuzemsku vysílala v únoru 2004. První ročník zaznamenal úspěch a hledání hudebně nadané superstar tak dospělo až do současnosti.

Moderní koncept navazuje na námět Simona Fullera. V tuzemsku se vysílá od roku 2009 jako Česko slovenská SuperStar. Jak už vyplývá z názvu, hlavním rozdílem oproti původním ročníkům je především začlenění československých soutěžících. Rovněž diváci z obou zemí najednou mohou hlasovat pro svého interpreta.

Kdo vypadl v pořadu SuperStar 2020 (Foto: TV Nova)
Kdo vypadl v pořadu SuperStar 2020 (Foto: TV Nova)

Ke sloučení národních verzí došlo z prostého důvodu. Stálo za tím jednak zvýšení divácké atraktivity a samozřejmě i úspora nákladů. Česko hledá SuperStar mělo tři ročníky, v roce 2020 se tedy odvysílá už šestá série, pokud sečteme všechny předešlé soutěže, kterých se účastnili čeští zpěváci. Historicky první vítězkou ryze českého ročníku se stala Aneta Langerová.

SuperStar na TV Nova

V Česku pořad vysílá od počátku TV Nova. Současnou československou verzi vysílá rovněž TV Markíza, která je sesterskou stanicí Novy.

V současné podobě se živě na této stanici vysílají až finálové večery. Přenosy ročníku 2020 jsou negativně ovlivněny současnou situací související s pandemií koronaviru. Počet přímých vysílání se proto letos musel omezit a většina dílů byla předtočena. Diváci nebudou navíc ohledně vítěze či vítězky drženi v napětí několik týdnů, ale k tomu, abychom poznali novou superstar budou stačit pouhá dvě kola.

Vysílá se ve studiu Jinonice v Praze. První finále se vysílalo 24. května 2020. Dívalo se na něj dle dostupných informací 858 000 diváku v Česku a 655 000 diváků na Slovensku. Rozhodnutí sledovalo v tuzemsku u obrazovek 793 000 diváků. Na Slovensku svému favoritovi drželo palce u obrazovek 563 000 sledujících.

Na samém počátku prvního finálového kola se sešlo deset soutěžících, tedy Top 10. Z nich však hned po prvním finálovém večeru polovina vypadla. Ti nejlepší účastníci se obratem během večera doslova našlapaného emocemi zredukovali na Top 5.

Velké finále, ze kterého nakonec vzejde jediný vítěz, se odehraje 31. května 2020. Obě finálová kola se z bezpečnostních důvodů budou muset obejít bez diváků ve studiu. Kvůli minimalizování rizika mají ostatně soutěžící rovněž omezenou možnost kontaktu se svými rodinnými příslušníky.

V posledním live přenosu vypadl:

Michal Šafrata, Esther Lubadika, Timotej Májsky, Lucie Bikárová, Julia Kramárová. Další neděli, to je 31.5.2020 se můžeme těšit na velké finále této pěvecké soutěže.

Kde pořad sledovat

Pokud nestíháte televizní přenosy, pustit si je můžete také online na webu Nova Plus. Stránky poskytují živé vysílání TV Nova, ochuzeni tak o program nezůstanou ti, kteří nemají televizi, ale chtěli by se dívat přes internet.

Stejně tak si lze zpětně přehrát i kompletní díly oblíbené soutěže. O nic nepřijdete ani pokud nemáte zrovna čas. Videa lze ze záznamu pustit bez omezení v okamžiku, kdy se to hodí vám. Jedná se o skvělou volbu pro vytížené fanoušky soutěže.

Přehrávání je zdarma a je zcela legální. Nemusíte být nikde zaregistrovaní, stačí vám pouze prohlížeč a dostatečně rychlý internet. Pozor, pokud se vám přehrávání nedaří, zkontrolujte si, že nemáte zapnuté blokování reklam.

Pochopitelně ani v tomto případě nelze navíc zabránit tomu, aby se ta nejzajímavější vystoupení objevovala také na jiných místech internetu, zejména na YouTube. Tyto materiály však nejsou oficiální a ti, kteří je na síť nahrávají, nemají ke zveřejněným videům žádná autorská práva. Rozhodně si tak nemůžete být jisti, jak dlouho video na síti zůstane, než bude kvůli porušení podmínek smazáno.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT