HardwareZe světa IT

Klávesnice pro pravé hipstery vydělala na Kickstarteru přes 120 tisíc dolarů

Qwerkywriter FrontWithiPad cover 1
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trh s bezdrátovými klávesnicemi je přehlcený. Prakticky každý výrobce počítačů, notebooků a příslušenství má ve svém portfoliu alespoň jeden kousek. Jejich kvalita se liší a mění společně s cenou. Většina z nich, bez ohledu na cenu, nevyniká designem. To vadilo autorovi unikátní bezdrátové klávesnice Brianu Minovi. Proto si nejprve ve své garáži vyměnil klasická tlačítka u své klávesnice za tlačítka ze starého psaního stroje. To mu však nestačilo, takže šel dál a vytvořil ze svého nápadu velice výnosný byznys.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vintage design doladěný do nejmenšího detailu

Vývoj klávesnice, dnes už známé jako Qwerkywriter, pokračoval přes výrobu vlastních tlačítek, odpovídajících potřebám moderních počítačových systému. Vyrobil několik prototypů a modelů této klávesnice a rozhodl se o ní podělit se světem. To udělal prostřednictvým amerického crowdfundingového serveru Kickstarter. Pro ty, co nevědí, co je crowdfunding, jedná se o způsob získávání prostředků k podnikání. Vše probíhá po omezenou dobu, kdy mají všichni návštěvníci serveru možnost přispět danému projektu. Za to dostanou nějakou odměnu, kterou může být například předobjednávka produktu, na který se vybírají peníze.

Háček je v tom, že kampaň probíhá omezený počet dní a pokud se během této doby nepodaří vybrat předem stanovenou částku, peníze se rozešlou zpět všem přispěvatelům. Brian Min byl však úspěšný a za měsíc vybral na Kickstarteru 129 164 dolarů, od skoro pěti set přispěvatelů. To je neuvěřitelný úspěch. Ukazuje to, že i co se týče moderních technologií, spousta lidí stále stojí o klasické designy, prověřené desítkami let.

Klávesnice Qwerkywriter působí možná až archaicky, ale ať se nikdo nenechá zmást. Pod desítky let starým vzhledem se nachází moderní technologie. Tlačítkový mechanismu Cherry MX poskytuje pocit, jako při psaní na skutečném psacím stroji a to včetně autentického mechanického cvakání. Skoro až retro pocit, ale doprovází technologie Bluetooth a baterie, která má zajistit až 3 měsíční výdrž. Klávesnice je vyrobená z hliníku a váží něco málo přes 1,3 kg. To není málo, ale nepředpokládá se, že by člověk takový kousek tahal všude s sebou. Nepředpokládá se to, přesto je zde vlastnost, která k tomu přímo vybízí. Qwerkywriter totiž není jenom bezdrátovou klávesnicí, ale i stojanem na tablet.

První objednávky bude Brian Min zpracovávat už nyní v listopadu 2015 a klávesnici  je možné si pořídit za zhruba 8 tisíc korun.

Jak vás tato stylovka zaujala? Jste dostatečnými hipstery, abyste si ospravedlnili takto vysokou cenu a klávesnici si objednáte? Napište nám, co si o tomto neobvyklém počinu myslíte.

 

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware