Ze světa IT

Kobo Arc: Levný tablet z Japonska

android
Foto: pixabay.com, Tag: Android

Japonsky mluvící společnost se sídlem v Tokiu si pro náruživé čtenáře připravila jemnou mobilní elektroniku, která atakuje Kindle od Amazonu či Nexus 7 od společnosti Google. Oficiálně představujeme tablet Arc od společnosti Kobo.

Kobo-Arc-Tablet
Japonský tablet Kobo Arc na oficiální fotografii

Elektronická čtečka, či elektronický papír bude dostupný ve dvou barevných provedeních, a to černá a bílá. Asi největším lákadlem bude pro kupující 7 palcový multi-dotykový IPS displej, kterému vévodí HD rozlišení 1280 x 800 px, 215 PPI a 16,4 miliónů barev. Na přední straně ještě můžeme nalézt kamerku s možností nahrávání videa v 720p HD, 1.3 MP a autofokusem.

Procesor nikterak nevybočuje ze standardů dnešní doby, v těle je zapuštěný 1.5 GHz dvoujádrový procesor a 1 GB operační paměti RAM. Systém, který se ujme o ovládaní všech křemíkových čipů a periferií se stal Android 4.0 ICS, podpora pro update na Jelly Bean zatím ale není známa. Pro elektronické knihy či média výrobce připravil úložiště o kapacitě 16, 32 a 64 gigabajt.

Na tablet budete potřebovat pouzdro s minimálními rozměry 189 x 120 x 11,5 mm. Váha 364 gramů v sobě obsahuje i plně nabitou baterii, jež uživateli dopřeje až 10 hodinové čtení nebo až dva týdny v pohotovostním režimu. Konektivita tabletu Kobo Arc zahrnuje plnou podporu WiFi připojení, micro USB portu a 3.5 mm stereo jacku, jehož výstup je doplněný o technologii SRS TruMedia.

Na diskovém úložišti pomocí systému najdeme předinstalováno i pár aplikací, mezi ně patří Facebook, Twitter, Skype, Zinio PressReader, Google Play, Gmail, YouTube, Google Maps, Street View, Kalendář, Google+ a Google Chat. Prodejní cena za základní model jest 200 dolarů, tedy 3 800 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT