> Internet

Konec torrentů z Mininova.org

the pirate bay logo
Foto: The Pirate Bay

Tracker Mininova přichází po The Pirate Bay jako další na řadu. Po deaktivaci The Pirate Bay je tu další soudní proces s podobným cílem – odříznout uživatele pirátských kopií. Tentokrát v Holandsku, kde provozovatel Mininovy sídlí.

Soudní projednávání zde probíhalo ve stínu kauzy kolem trackeru The Pirate Bay, ale prozřelo rozsudkem, který provozovateli nařizuje z trackeru Mininovy odstranit veškeré odkazy, které vedou na soubory s autorsky chráněným obsahem, pro tracker by něco takového znamenalo zánik.

Odkazy na autorsky chráněné soubory mají zmizet do měsíce, jinak provozovatelům Mininovy hrozí pokuta ve výši až 5 miliónů eur. Konec torrentů je tu, na Mininově už najdeme jen volně šiřitelný software, pirátské ISO soubory jsou definitivně odstraněny z trackeru. Pro většinu pirátů je to šok, který na ně čeká při vstupu na stránky, seznam torrentů řádně a nenávratně prořídl.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Internet