Mobilní telefonyZe světa IT

Dva nové Samsungy řady A, oba s LTE a tělem z kovu

Samsung A Series cover

Do poměrně klidných vod na poli smartphonů společnost Samsung vrhá dva nové oblázky v podobě dvou modelů řady A, která spadá do střední třídy. Oba telefony jsou vyrobeny z kovu a skla a budou k dostání v černé, zlaté a bílé variantě. Jmenují se Galaxy A3 a A5.

Samsung_A-Series_title

Podle Samsungu jsou telefony nejen pro nadšence do fotografování

Smartphony mají mezi sebou jen malé rozdíly, které ale pro zákazníka mohou být zásadními argumenty při rozhodování. Co mají ovšem společné je podpora sítí LTE, 13 MPx zadní fotoaparát s optickou stabilizací obrazu, 5 MPx přední, podporu NFC a Android ve verzi 5.1. Vyšší model A5 nabídne 5,2 palcový AMOLED displej s rozlišením Full HD (1920×1080). Najdeme zde i funkci rychlého nabíjení. S ní Samsung slibuje nabití 100 % baterie během 104 minut.

Galaxy A5:

Displej bude využíván osmijádrovým procesorem doplněným o 2 GB RAM a pro bezpečnost dat bude sloužit také snímač otisků prstů. Přítomná je platební funkce Samsung Pay. Opomenout nelze také slot na paměťové karty, který je přítomen u obou modelů a umožňuje vložit až 128 GB kartu. A3 nabídne čtyřjádrový procesor s taktem 1,5 GHz, menší 4,7 palcový displej s HD rozlišením (1280×720), 1,5 GB RAM. Čtečka otisků prstů zde bohužel chybí. To je vykoupeno menší hmotností a velikostí, kterou mnoho potencionálních zákazníků uvítá.

Galaxy A3:

Současně s oběma modely bude k dispozici i praktické příslušenství v podobě pouzder Slim Cover (299 Kč) či Clear Cover (699 Kč). Na našem trhu budou smartphony k dispozici na přelomu ledna a února. Model A5 se bude nabízen za cenu 10.999 Kč a jeho menší kolega A3 za 8.499 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony