Ze světa IT

Kupa X15: 10 palcové dělo za raketu

Klíčové modely pro rok 2013 přinese na evropský trh i německá společnost Kupa, která do svých řád povolává ty nejvýkonnější modely z řad tabletů. Je totiž připravena uvolnit modely Ultra /Intel Core i7/, Lux, Pro a Elite, jež budou osazeny procesory Intel i7 a i5. Nezapomenou ani na operační systém Windows 8.

Kupa-X15-Ultranote
Výkonný tablet Kupa X15 Ultranote s Intelem

Jedná se o 10 palcový mobilní produkt s IPS displejem, jež vlastní rozlišení 1920 krát 1200 pixelů. Obrazovka dále propůjčí 10 bodové kapacitní multitouch prostředí a digitizér s 1024 levely senzitivity. Při koupi dostanete na výběr z procesorů řady Core i5 a i7 od Intelu. V základním modelu i ve vyšším se skrývá 8 gigabajtů operační paměti DDR3.

Na výběr také dostanete mezi interním úložištěm, 64 /model Elite/nebo 128 GB SSD disk pro vaši muziku, data či obrázky. Tablet dále přinese podporu HDMI portu, 5 megapixelový a 1,3 MP digitální fotoaparát, dva USB 2.0 porty, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, 3G – /model Ultra a Lux/, RFID a NFC. Váha těchto tabletů je při plně nabité baterii cirka 760 gramů.

Série modelů Kupa X15 se začne prodávat s cenovkou přesahující 1 600 dolarů, což z nich dělá asi nejdražší stroje na trhu ve své třídě. Nejdražší model Kupa X15 Ultra tedy vyjde na přibližně 30 400 Kč, za nejlevnější z řady jménem Elite si připravte v přepočtu 21 000 Kč.

Rozhodně se o své postřehy či drobné recenze podělte do komentářů pod článkem, budeme jedině rádi. Mají takto dobře vybavené modely naději na úspěch a nebo je zabije poměrně vysoká cena? Děkujeme, že čtete právě tuto novinku a rádi bychom vás pozvali do naší nové skupiny na Google+.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

2 Komentáře

  1. Tato věta zní „Váha těchto tabletů je při plně nabité baterii cirka 760 gramů.“ jako kdyby tablet byl při vybité baterii lehčí. Asi by to chtělo opravit 🙂

    1. Ahoj Marku, budeš se divit ale nabitá baterie je těžší, než baterie vybitá. Taky jsem tomu nevěřil, ale opak je v tomto případě pravdou.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Ze světa IT