InternetKryptoměnyZe světa IT

Kurz Bitcoinu trhá světové burzy, jak je na tom a jak jej můžeme nakoupit?

bitcoin logo final
Foto: freebit.cz, Tag: Bitcoin

Bitcoin vstoupil do světa poměrně pomalu. Jeho sláva začala až kolem roku 2013, kdy se jeho kurz poměrně rychle zvedl, a to na přesně 22 000 Kč. Do roku 2016 se prakticky nehl ze svého místa. Další změny kurzu proběhly v roce 2017 – přesněji v lednu. V červnu 2017 se cena vyšplhala na zajímavých 65 000 korun. V září jsme pak překročili hranici 100 000 Kč. V listopadu byla atakována hranice 165 000 Kč. No a jaký je kurz dnes?

Cena Bitcoinu se dnes pohla na hranici 376 000 korun českých (data čerpaná z GDAX). Historie na sebe tedy nenechala dlouho čekat, před nedávnem jsme se mohli těšit z pokoření 420 000 Kč. Kam až se Bitcoin vyšplhal si můžete přečíst v tomto článku. Z poměrně velké bubliny se stala zajímavá komodita, na které se dá dobře vydělat – zaspekulovat. Do ceny kurzu BTC se může promítnout i to, že se do kryptoměn všeobecně začala angažovat i americká Wall Street.

Kurz Bitcoinu trhá světové burzy, jak je na tom a jak jej můžeme nakoupit?

Kurz Bitcoinu trhá světové burzy, jak je na tom a jak jej můžeme nakoupit?

Bitcoin: Kurz je nestabilní, ale roste

Pokud chcete do Bitcoinu investovat, mějte na paměti, že se aktuální kurz každým dnem liší. Jednou se může stát, že i vy shortnete BTC v tom nepravém okamžiku, a rázem můžete přijít o desítky tisíc korun. Pokud však myslíte na trend, hodinu, zprávy, celkový průběh měny a znáte burzu a obchodování na ni, můžete za pár hodin vydělat slušné peníze.

Do kryptoměn proto investujte pouze to, o co můžete přijít. Pokud se svezete na trendy vlně nebo preferujete hold (HODL), budete za pár let určitě mile překvapeni. Bitcoin je totiž nejrychleji rostoucí komodita a vyplatí se do ni investovat.

Jak levně a kde koupit Bitcoin či Ethereum?

Pokud se chcete do světa kryptoměn podívat, pro začátečníky bych doporučil banku nebo nějakou z peněženek. Své peníze můžete mít na očích třeba na burze GDAX, která spadá pod bitcoinovou banku Coinbase, kde můžete Bitcoiny nakoupit. Banka je již lety ověřená, s poměrně velkým kapitálem. Kapitál je možné nakoupit klasicky pomocí debetní karty nebo peníze poslat zahraniční platbou přímo do walletu v bance. Účet je v eurech.

Coinbase má na svém triku hned několik prvenství v online světě. Má za sebou zatím největší investici do bitcoinové firmy – a to v roce 2015, když v lednu získala finanční podporu ve výši 75 milionů amerických dolarů. Bylo to již několikáté investiční kolo, do kterého vstoupily firmy zabývající se financováním formou venture capital – fond Andreessen Horowitz, USAA Bank, NYSE a Union Square Ventures.

Cena kryptoměn všeobecně

Kryptoměny svou cenu mění dle toho, jak jim lidé věří. Jaká je poptávka vůči prodejní ceně. Pokud se bavíme o burze, a to, jak funguje, jedná se o poměrně jednoduchý princip. Podívejme se na příklad. Na burze jsou dva kupující a dva prodávající. Jeden z prodávajících chce svůj těžce vydolovaný Bitcoin prodat za 1000 USD. Ten druhý prodávající jej chce prodat za 1250 USD. První z kupujících se tedy rozhodne, že koupít Bitcoin za 1000 USD – má ho tedy za tuto cenou koupený.

Kurz se tedy dostává na prodejní cenu toho druhého, tedy 1250 USD. Druhý z kupujících má pak možnost si BTC koupit za 1250 USD. Jestli tak udělá, je samozřejmě na něm. Kryptoměny všeobecně jsou založeny na nabídce a poptávce. SELL vs. BUY.

Jak těžit kryptoměny včetně Bitcoinu?

Těžba kryptoměn všeobocně stojí na výpočetním výkonu grafických karet, přes které se Bitcoin těží nejlépe. Na procesorech všeobecně se těžba s ledovým klidem vůbec nevyplatí. Na grafické kartě můžete totiž těžit hned dvě kryptoměny najednou. Jednu můžete těžit pomocí pamětí (VRAM) a druhou pak na samotném výpočetním jádru grafické karty. Berte však na paměť, že se jedná o 99% zatížení obou čipů, s tím je samozřejmě spojená i teplota.

Jednou nonstop a prakticky na plný výkon. Přes několik internetových kalkulaček si také můžete spočítat, zda se vám těžba dané kryptoměny vyplatí vůči ceně hardwaru a propálené elektrické energie. Pro vyšší zisk je dobré se zapojit do takzvaaného Poolu (Bitcoin Pool), kde těžíte Bitcoiny spolu s dalšími počítači „zapojených do sebe“.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

3 Comments

  1. Kurz se „lyší“? Tohle přece nenabídne ani prediktivní klávesnice…

    1. Fajn den, děkujeme za informace. Chyba je již opravena. S pozdravem redakce FreeBit.cz 🙂

  2. Pokud přemýšlíte o nákupu Litecoinu, Bitcoinu nebo Etherea, doporučuji ho koupit na Coinbase. Rychlé ověření účtu a možnost platby přes kartu. Když se zaregistrujete přes odkaz dostanete vy i já 10 dolarů převedených na Bitcoin při vložení minimálně 100 dolarů.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet