Google Glass dnes zná každý. Toto mobilní příslušenství k chytrému telefonu má značný potenciál na trhu a není tedy divu, že se objevuje řada podobných produktů. Jedním z nich je i projekt od LASTER Technologies, který aktuálně žádá finanční podporu na serveru KickStarter.
Nejedná se však o nějakou lacinou kopii brýlí od Googlu. Na rozdíl od známějšího produktu, SeeThru disponuje ohromným průhledným sklem, které zakrývá celé vaše oko. Na tomto průhledném skle se pak uživateli mohou zobrazovat nejrůznější informace. Rozlišení zobrazovací plochy je 800 x 600 pixelů (Google Glass 640 x 380 px) a zorné pole pro informace je 2-3x vetší, než u nejznámějších chytrých brýlí.
Díky takové ohromné ploše a detailnímu zobrazení, se zobrazené informace stávají součástí vnímané plochy a uživatel je tak doslova vtažen do pojmu „Augmented Reality“. SeeThru se ale od Google Glass liší i dalšími prvky. Pro ovládání neslouží dotyková ploška, ale klasická a osvědčená tlačítka. Nedisponuje také například žádnou uživatelskou pamětí, tedy veškeré programové vybavení brýlí obstará váš chytrý telefon, připojený přes BT.
Váš telefon je také výpočetním centrem celých brýlí, tedy nikdy se nestane, že by jejich výpočetní výkon zastaral. SeeThru také neobsahují tolik kontroverzní fotoaparát, ale místo toho byl kladen důraz na získání co nejpřesnější polohy uživatele.
- Navigace nejen do auta
- Sleduj výšku terénu
- AR Skate- místo pro jízdu?
Proto brýle obsahují 10 senzorů pro určení polohy, jako je GPS senzor, trojice gyroskopů, další trojice měřičů zrychlení a nechybí ani kompas. Za zmínku stojí i hmotnost těchto na první pohled ohromných brýlí. Je až s podivem, že váží pouhých 55 g včetně akumulátorů, které vydrží brýle zásobit elektrickou energií až 8 hodin. V současné době jsou ve vývoji také první aplikace pro pohodlné používání těchto brýlí.
- AR GPS – je navigační aplikace pro použití při řízení auta, motorky, kola či běžné chůzi po městě.
- AR Navigation – je aplikace pro získání informací o vašem okolí. Pokud jste v přírodě či ve městě, stačí se porozhlédnout a ihned víte kde kolem vás jsou jaká zajímavá místa.
- AR HUD – simuluje průhledové displeje ve stíhacích letounech. Pokud jste například vášnivý amatérský pilot, jistě oceníte informace o umělém horizontu, směru a výšce letu, stejně jako informace o okolních letištích.
- AR Sailing – aplikace pro lodní nadšence a milovníky plachtění na vlnách. Aplikací je spousta, nechybí ani aplikace pro přijímání telefonních hovorů, procházení kalendáře či čtení e-mailů. Můžete si přečíst vaši oblíbenou e-knihu či si poslechnout příjemnou hudbu.
Ačkoliv tento projekt vypadá opravdu dobře a jistě by si své uplatnění našel, po dobrém startu, kdy během chvíle nasbíral více jak 10% cílové částky, se necelé 3 týdny před koncem projektu vybraná částka zastavila na necelých 75 000 dolarů z požadovaných 300 000. Jak to tedy s těmito dalšími chytrými brýlemi dopadne, je jen ve hvězdách. Za naši redakci, mu ale patří velký palec nahoru.