Mobilní telefonyZe světa IT

Android: Smartphone XOLO A1000

O indické společnosti Lava jsme již na webu pár článků napsali a dnes tu máme novinku, která oslní široké publikum ve střední třídě uživatelů chytrých telefonů. Podíváme se na další smartphone s operačním systémem Android 4.1, jež byl vypuštěn právě v Indii.

Lava Mobile XOLO A1000

Mobilní telefon Lava XOLO A1000 přichází s 5 palcovým IPS displejem /One Glass Solution – OGS/, který se pyšní HD rozlišením, tedy 1280 x 720 body. Jednotkou mobilního výkonu se stává dvoujádrový procesor MediaTek MT6577 běžící na frekvenci 1 GHz a grafický čip PowerVR SGX531, který doplňuje operační paměť o velikosti 1 GB. Interní uživatelská paměť zahrnuje čip o velikosti 4 GB, jež jde samozřejmě rozšířit až o 32 GB pomocí microSD karty.

Zadní strana smartphonu nabídne 8 MPx digitální fotoaparát, čelo však propůjčí pouze 1,2 megapixelovou webkameru pro videohovory. Jak jsme již psali výše, v telefonu jest připravený operační systém Android 4.1 Jelly Bean, který však musí šetrně zacházet s akumulátorem, jež vlastní kapacitu 2 100 mAh a neslibuje více jak dvoudenní provoz. V těle telefonu samozřejmě nalezneme také WiFi nebo Bluetooth modul.

Model telefonu XOLO A1000 je velice podobný Samsungu Galaxy S III, chcete-li S3, jedná se tedy o design, co „letí“ a možná i tato vlastnost pomůže při prodeji takto vybaveného telefonu s Androidem. Telefon je dle dostupných informací v prodeji, a to za 13 999 indických rupií = 4 910 českých korun.

Může se ale stát, že se evropské premiéry dočkáme i na přicházejícím MWC 2013, které bude hostit španělská Barcelona. Vše je možné. Jaký máte názor na takto vybavený smartphone? Je pro vaši peněženku takováto investice výhodná? Je pro vaše aplikace a procesy na pozadí dostačující operační paměť? Můžete s námi komunikovat také na naši stránce na Google+.

Zdroj: XOLO.in

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony