Mobilní telefonyZe světa IT

Leagoo představuje novou řadu smartphonů Z – modely za pár babek

leagoo e1461088717648

Čínský výrobce Leagoo není na trhu smartphonů nováčkem, na svém kontě už má pár chytrých telefonů. Nyní přichází na trh s celou novou řadou smartphonů, která dostala označení Z. Najdeme v jejích řadách tři telefony, jejichž cena začíná už na 39 dolarech, což je opravdu málo. Telefony spojuje přední panel, krytý sklem Ultra-Solid Glass, které mu zajistí bezpečí při pádu z jednoho metru.

Leagoo Z3 gold

Leagoo Z3 je středním modelem nové řady Z

Leagoo Z1

Základní model se jmenuje Z1 a jedná se o model nejnižší třídy. Tomu odpovídá i cena, jelikož Z1 by se měla prodávat za cenu začínající na 38,99 dolarech. To je opravdu málo peněz, při stávajícím kurzu je to méně než 1000 korun. Za tuhle částku dostane zákazník 4 palcový smartphone. Displej má rozlišení WVGA. Nad ním najdeme přední 2 MPx kameru, kterou doplňuje zadní s rozlišením 3 MPx a duální LED bleskem.

Telefon pohání čtyř jádrový procesor a 512 MB RAM operační paměti. Fotky, aplikace a další hudbu ukládá telefon do 4 GB vnitřního úložiště, rozšiřitelného microSD kartou až o 32 GB. Je fajn, že ani malí výrobci nezapomínají na možnost rozšíření úložného prostoru tak, jak se tomu často děje u lídrů na trhu. Telefon má baterii s kapacitou 1600 mAh. Zvládne pracovat s až 2 SIM kartami a nemá LTE. Na trh jde s Androidem 5.1 a nadstavbou Leagoo OS 1.1. Mezi funkce, které Leagoo doplnilo patří Smart Wake, pro zjednodušení práce s telefonem, dále je tu Ultra Power Saving Mode, který se postará o delší dobu na jedno nabití.

Z1

Leagoo Z3/Z3c

Dalším, středním modelem je Z3, respektice Z3c. Ano, prostřední zástupce nové řady se bude prodávat ve dvou verzích. Ty se v základu liší verzí Androidu. Zatímco model s přízviskem „c“ dostane verzi 5.1, samostatná Z3 bude mít nejnovější Android 6.0. Mezi společné parametry pak patří opět čtyř jádrový procesor, 4,5 palcový displej s rozlišením FWVGA, což představuje 864 x 480 obrazových bodů. U paměti opět narazíme na rozdíl. Z3 má 1 GB RAM a vnitřní úložiště 8 GB, zatímco Z3c má 512 MB a vnitřní úložiště 4 GB. Oba modely naštěstí podporují microSD karty a to do kapacity 32 GB, takže se o místo bát nemusíte.

Přední kamera má stejné rozlišení, jako u modelu Z1, ale u té zadní narostlo na 5 MPx a opět je tu duální LED blesk. Model Z3 je tentokrát vybaven nadstavbou od Leagoo ve verzi OS 2.0. Opět tu nacházíme Ultra Power Saving Mode a třeba službu Leagoo Share. Hlasitý reproduktor je vybavený funkcí Smart HiFi Technology. Baterie má kapacitu 1800 mAh. Telefon se bude prodávat od 44,99 dolarů, což je v přepočtu necelých 1100 korun.

Leagoo Z5/ Z5 LTE

To nejlepší z řady Z nakonec. Model Z5, respektive Z5 LTE má pěti palcový displej s rozlišením FWVGA, opět krytý sklem Ultra-Solid Glass. Pohání ho také čtyř jádrový procesor a kapacita operační paměti je 1 GB. Vnitřní úložiště je velké 8 GB a lze ho rozšířit microSD kartou až o 32 GB. Přední kamera si i zde drží rozlišení 2 GB, zato zadní jich zde má už 8. Šťávu telefonu dodává baterie s kapacitou 2200 mAh, o ještě lepší výdrž se opět postará funkce Ultra Power Saving Mode.

Nejvyšší model řady jde na trh ve třech barvách, černé, růžové a zlaté. Hned od začátku dostane také Android ve verzi 6.0, Někteří zákazníci také ocení možnost použití dvou SIM karet. Jak už z názvu modelu vyplývá, pouze model s přízviskem LTE dostal podporu tohoto rychlého internetu.  Cenově je tento model samozřejmě nejvýše, přesto se drží na dobré hodnotě. Měl by být k dostání od ceny 49,99 dolarů, což na koruny vychází na necelých dvanáct stovek. Kompletní specifikace budou na stránkách výrobce.

Z5

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony