Ze světa IT

AIO PC: IdeaCentre B540p od Lenova

Nadcházející rok přinese nespočet novinek také na poli kompaktních počítačů nejen pro kancelářské využití. Lenovo tak díky poptávce na trhu uvádí dotykový All-in-One počítač s názvem IdeaCentre B540p /33639BJ/, bude dostupný začátkem roku 2013 a přijde ve dvou verzích.

Lenovo-IdeaCentre-B540p-All-In-One-PC

My se však zaměříme na tu výkonnější, tedy s procesorem Intel Core i7-3770 na frekvenci 3,4 GHz /s Turbo Boostem až 3,9 GHz/ a čipovou sadou H77 Express také od Intelu. Počítačový systém je vyráběný v 23 palcovém LCD provedení s rozlišením displeje 1920 x 1080 bodů, tedy přesněji Full HD 10ti bodový multi-touch. Operační paměť je postavena na dvou DDR3 modulech o celkové kapacitě 8 GB RAM 1 600 MHz, lze je ale však rozšířit až na 16 GB.

Grafická karta je řešena integrovaným čipem přímo na procesoru, disponuje sdílenou operační pamětí až 1,7 GB. V šasi počítače ještě najdeme 1 TB pevný 3,5 palcový pevný disk a kvalitní Blu-ray mechaniku pro přehrávání BD filmů. Přední strana skrývá 7,2 MP webkameru, jež je schopna pořizovat video v záznamu 720p. Kompakt je dále vybavený TV tunerem, WiFi technologií, Bluetooth, čtečkou paměťových karet a portem pro Ethernet.

Lenovo IdeaCentre B540p obdařené systémem Windows 8 v 64-bitové verzi vstoupí na východní trh v lednu 2013 zatím za nespecifikovanou cenu. Zdali se dostane i na evropský trh, to zatím nevíme. Každopádně se tedy nechme překvapit, co rok 2013 přinese za novinky a buďme naladěni na další zajímavé informace ze světa počítačového průmyslu.

Určitě se o své myšlenky podělte do komentářů níže nebo ukažte novinku i svým kamarádům či známým pomocí lišty na sdílení, děkujeme za projevenou aktivitu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT