Tiskové zprávyZe světa IT

Lenovo IdeaCentre Stick 300, levný počítač do dlaně

IdeaCentre Stick 300 1

Nový PC Stick Lenovo přináší vysoký výpočetní výkon a velké úspory v malém balení. Připojte PC Stick Lenovo k jakémukoli displeji a přeměňte ho na počítač ideální pro přehrávání médií, surfování na internetu, videohovory a vytváření obsahu. IdeaCentre Stick 300 přináší silný výpočetní výkon do domácností za rozumnou cenu a přichází s výkonným procesorem Intel Atom Z3735F a operačním systémem Windows 8.1, který bude možné upgradovat od 29. července na verzi Windows 10.

Společnost Lenovo představuje svůj úplně první PC Stick – Lenovo IdeaCentre Stick 300, který byl navržen pro používání doma i na cestách. Nové kapesní zařízení přináší dostatečný výkon pro zábavu i surfování na internetu a díky nízké ceně je zároveň jeho koupě snadno dosažitelná pro uživatele, kteří chtějí používat druhou nebo třetí mobilní variantu počítače.
IdeaCentre Stick 300 rozšiřuje nejen zážitek z přenosných počítačových zařízení, ale i možnosti pro zdatné uživatele. Zároveň je vhodný pro použití v domácnosti, na studentských kolejích nebo v kanceláři. Zařízení nabízí také maximální přenosnost a pohodlí na cestách.

IdeaCentre Stick 300_2

Lenovo IdeaCentre Stick 300, levný počítač do dlaně

„Zaměřili jsme se na potřeby cestovatelů, podnikatelů a rodin a uvědomili si, že skutečně přenosné a cenově dostupné řešení osobního počítače by bylo významným přínosem pro uživatele všech kategorií,“ uvádí Pavel Janich, produktový manažer Lenovo v České republice. „Naším cílem je poskytnout těmto uživatelům pomocí zařízení IdeaCentre Stick 300 co největší pocit svobody a mobility, jaký může takto malý a výkonný počítač nabídnout.”

S pomocí Lenovo IdeaCentre Stick 300 je možné přeměnit tradiční televizi v hotelovém pokoji na inteligentní multimediální hub, který je schopný přehrát film, spustit videohovor s příbuznými nebo editovat pracovní dokumenty. Uživatelé také mohou nepoužívaný monitor jednoduše proměnit v domácí pracovní stanici s přístupem na internet nebo změnit prostory pracovny na domácí kino.

Kapesní zařízení Lenovo IdeaCentre Stick 300, tenké pouhých 15 milimetrů, se může pochlubit procesorem Intel Atom Z3735F, 2GB operační paměti a úložištěm o velikosti 32 GB, které je dále rozšiřitelné díky slotu na MicroSD kartu. Právem si tak toto zařízení zaslouží označení miniaturního počítače. IdeaCentre Stick 300 je dostupný s operačním systémem Windows 8.1 s možností upgradu na verzi Windows 10 od 29. července.

Možnost připojení WiFi spolu s Bluetooth 4.0 zajišťuje uživateli konektivitu, se kterou je možné být prakticky kdykoliv online. Toto zařízení dokáže díky technologii „plug and play“ proměnit téměř jakoukoliv HDMI kompatibilní televizi nebo monitor na plně funkční počítač s operačním systémem Windows. IdeaCentre Stick 300 sice nevypadá jako klasický počítač, nicméně poskytuje srovnatelný výkon a také ovladatelnost, jakmile se k němu připojí ještě 2,4GHz bezdrátová klávesnice a myš.

Využití nalezne i v komerční sféře. IdeaCentre Stick 300 lze použít při realizaci digitální formy outdoorové reklamy digital signage nebo jako levné řešení registrace tržeb. Zároveň je dostupnou náhradou tradičních desktopů, které již ve školních IT učebnách dosluhují. Lenovo IdeaCentre Stick 300 bude na českém trhu dostupný na začátku července za cenu 3 699 Kč včetně DPH.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy