Ze světa IT

Levný IdeaPad A1107 s ICS od Lenova

Lenovo na trh s tablety přináší jeden levný dílenský počin, který propůjčí 7 palcový displej a operační systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Kdo že to tedy bude konkurovat drahému iPadu z Cupertina?

Lenovo IdeaPad A1107

Pro aplikace a systém je zde připravena operační paměť s velikostí 512 MB RAM, které bude data předávat 16 gigabajtové interní úložiště. Displej s LED technologií s poměrem stran 16:9 a rozlišením 1024 x 600 pixelů je pro tento tablet zřejmě dostačující. Novinka v těle ukrývá 1 GHz procesor z dílny Texas Instruments, přesněji se jedná o model 3622, který je postavený na architektuře procesorů Cortex-A8.

Dalšími důležitými parametry pro potenciálního zákazníka je přední 0,3 megapixelová kamera pro videohovory přes Skype či jiný alternativní program. Lenovo IdeaPad A1107 dále na desce obdrželo Bluetooth 2.1 modul, WiFi 802.11b/g/n a slot pro kartu microSD.

Pokud jste článek dočetli až sem, určitě se dozvíte i cenu Lenova IdeaPad A1107, která není nikterak vysoká a odrazující. Tento tablet si je možné pořídit za 200 britských liber, tedy po přepočtu za přibližně 6 000 korun. Má tato mobilní elektronika naději na úspěch? Nebo skončí na smetišti spolu s elektronickým odpadem. Toť otázka do diskuze.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT