Ze světa IT

Hybridní tablet Lenovo IdeaTab Lynx

Oficiální uvedení a představení operačního systému Windows 8 plánuje Microsoft na datum 26. října. Lenovo v těchto dnech nezahálí a připravuje k prodeji hybridní tablet jménem IdeaTab Lynx, jež je vybavený Atomem a 11,6 palcovým IPS displejem.

Hybridní tablet Lenovo IdeaTab Lynx.

Na trh se tedy dostane hybridní notebook, který lze bezproblémově transformovat na tablet a naopak. Lynx je vybavený zmíněným 11,6 palcovým displejem s rozlišením 1366 krát 768 pixelů a procesorem Intel Atom Z2760 Clover Trail na frekvenci 1,8 GHz. V záloze má pak mobilní produkt připraveny operační paměti o kapacitě 2 GB a 32 nebo 64 gigabajtový flashový disk pro systém, data či další soubory.

Mezi další lákavé parametry patří 2 megapixelový přední digitální fotoaparát, microUSB port, slot pro karty microSD, micro HDMI konektor, WiFi, Bluetooth 4.0 či duální stereo reproduktory pro nenáročný poslech hudby.

Lenovo IdeaTab Lynx se začne prodávat za maloobchodní cenu 599 dolarů /11 550 Kč/, zatímco klávesnice s baterií za přibližně 150 dolarů /2 888 Kč/. Díky klávesnici pak prodloužíte celkovou výdrž notebooku až na 16 hodin, bez klávesnice vydrží tablet 8 hodin v náročnějším provozu. Na světový trh se dostanou s tímto hybridem i dceřiné modely ThinkPad Twist a IdeaPad Yoga 11 a 13.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Stále přemýšlím, jestli do takového zboží investovat. Vypadá to chytře, celkem levně, ale pro moje potřeby bych chtěl něco s 15 palcovým displejem. Nejlépe od Toshiby. 🙂

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT