Mobilní telefony >Novinky ze světa IT >

CES 2013: Lenovo IdeaPhone K900

Krása smartphonů nezná hranice a tento mobilní produkt z Číny je toho zdárným příkladem. Lenovo na veletrhu CES 2013 ukázalo několik telefonů a také představilo nový vlajkový model IdeaPhone K900, smartphonu vévodí dvoujádrový procesor Intel Atom a operační systém Android.

Lenovo IdeaPhone K900 na CESu 2013
Kovový smartphone Lenovo IdeaPhone K900 na CESu 2013

Přední strana vlastní 5,5″ IPS displej s Full HD rozlišením 1920 x 1080 pixelů, jež stojí na 400 ppi, tedy 440 body na palec. Mezi další přednosti tohoto telefonu z Hong Kongu patří 2 GB RAM a 13 MPx fotoaparát se snímacím čipem Sony Exmor BSI. U použitého procesoru pak překvapil OS Android 4.1.2 Jelly Bean s vlastní grafickou nadstavbou.

S mobilními telefony s procesorem od společnosti Intel už jsme se setkali již mnohokrát, nicméně však jedním z prvních průkopníků byl model Xolo X900, jež vyrábí indická LAVA. Dvoujádrový procesor Intel Atom Clover Trail+ je taktovaný na 2 GHz, což by mělo zaručovat plynulý chod všech her a aplikací. Tloušťku chytrého mobilu se výrobci povedlo snížit na 6.9 mm, což pasuje tento telefon do stejné kategorie, jako model ZTE Grand S.

A jak to bude s dostupností pro nejen východní trhy? Lenovo IdeaPhone K900 se nejspíš nebude prodávat v České republice, dostupnost zatím byla potvrzena pro Čínu, Indii, Rusko, Indonésii, Filipíny a Vietnam. Určitě se o své poznatky k smartphonu, doplňující informace či o drobné recenze podělte do komentářů níže nebo pomocí lišty na sdílení dejte vědět o této novince i ostatním. Našli jste k tomuto telefon levné příslušenství?

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  2 x komentář, přidáš se?

  1. Kdyby byl jen 4,3″ tak by to stačilo.

   1. Ahoj Pájo, tedy pokud jsem se trefil do jména. Budeš muset sáhnout po jiném modelu a nebo zkusit jiného výrobce, nicméně se jedná o povedený smartphone.

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Mobilní telefony >