Mobilní telefony

Lenovo P90 – když potřebujete hodně šťávy

lenovo logo freebit
Foto: freebit.cz, Tag: Lenovo

Velkým problémem dnešních telefonů je výdrž baterie, s velkou obrazovkou a vysokým výkonem je často nereálné vydržet do večera. Řešení by mohla mít společnost Lenovo. Její chytrý telefon Lenovo P90 se totiž vyznačuje obrovskou kapacitou baterie.

Model P90 je nástupcem staršího P70, který sice nabízel dostatečnou kapacitu baterie, ale pokulhával v některých dalších parametrech. Nový model je poháněn procesorem Intel Atom Z3560, který má čtyři jádra taktovaná na 1,83 GHz a 64-bitovou architekturu.

Ten se dá, co se výkonu týče, srovnat s konkurenčním modelem od Qualcommu, Snapdragonem 800. Procesor podpoří 2 GB operační paměti a 32 GB na vnitřním úložišti. V benchmarku AnTuTu získal P90 43160 bodů a umístil se tak například mezi modely HTC One M8 a zespodu Huawei Mate 7. Skóre je o něco horší, než měl předchozí model, ale je třeba myslet na větší rozlišení displeje, které nějaký výkon sebere.

P90_title
Vysoký výkon podporuje velká baterie a kvalitní zpracování – Lenovo P90

Jak už bylo řečeno, P90 se chlubí velkou baterií, jenže co to znamená, velká baterie? Slovy čísel je to hodnota 4000 mAh, což představuje podle Lenova 45 hodin hovoru, a až neuvěřitelných 27,5 dne v pohotovostním režimu. V praxi tak telefon výdrží 2 dny s rezervou, pokud ho nebudou zaměstnávat náročné hry typu Ingress. Baterie je uložena pod zadním krytem, který ovšem nejde sundat a není tedy uživatelsky vyměnitelná. Baterie, kromě zmíněného procesoru napájí ještě velký 5,5 palcový IPS panel. Ten nabízí rozlišení 1920 x 1080 pixelů. To, společně s větším výkonem, je pokrok od modelu P70, který nabízel pouze HD rozlišení. Fotoaparát, je kromě 13 Mpx vybaven i optickou stabilizací a duálním LED bleskem, takže focení by mělo jít jedna radost.

Telefon se prodává v základním balení i s folií na displej a plastovým krytem. Kromě toho je v balení nabíječka s oddělitelným, né příliš dlouhým kabelem a sluchátka, která jsou svou kvalitou srovnávána s KOSS Pathfinder. Ještě je tu spona na otevření šachty pro SIM karty. Množné číslo je zde na místě, telefon má totiž podporu dualSIM. Jako poslední se v balení nachází OTG kabel.

Kdyby to někdo nevěděl, tak funkce OTG charging umožní nabíjet z jednoto zařízení druhé, jako v případě powerbanky. Jednoduše se do P90 zapojí OTG kabel, do něj standartní USB kabel a nabíjení začíná. Trvá to o něco déle, ale funguje to. Také je možné připojit k telefonu přes kabel například USB flasku. V telefonu je momentálně Android 4.4.4 KitKat s nástavbou od Lenova VibeUI, ale aktualizace na 5.0 Lollipop by měla brzy dorazit.

Máte problémy vydržet s baterií do večera? Koupili byste si Lenovo P90 s obrovskou baterií a velice slušným výkonem za cenu startující (podle Heureka.cz k 17. 6. 2015) na 8 393 korunách? Napište nám, jak jste na tom s výdrží telefonu do komentářů a sdílejte článek na vaše sociální sítě.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony